23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Amazon v roku 2021 pridá 3 700 nových predajcov denne

Amazon v roku 2021 pridá 3 700 nových predajcov denne

Schopnosť Amazonu slúžiť viac ľuďom počas pandémie a poskytovať ľahké podnikanie na tejto platforme naďalej priťahuje ďalších predajcov.

Na trhu Amazonu pribudlo v roku 2021 k 21. marcu 295 000 nových predajcov. Toto číslo sa rovná 3 734 novým predajcom, ktorí sa na túto platformu denne pripoja. 

Noví predajcovia využívajú popularitu spoločnosti Amazon a rozsiahle nástroje na oslovenie ďalších zákazníkov. 

Na základe súčasného kurzu sa na trh Amazon do konca roka potenciálne pripojí približne 1,4 milióna nových predajcov. Metriky poskytuje Marketplace Pulse.

Rozpis nových predajcov ukazuje, že väčšina pripojená cez americký trh predstavuje 26%, teda 76 769 osôb. Na indické webové stránky sa pripojilo najmenej 29 798 nových predajcov, čo predstavuje 10,1% z celkového počtu prírastkov na trhu Amazon v roku 2021. 

Pre predajcov predstavuje spoločnosť Amazon najširší dosah svojich produktov na základe popularity giganta elektronického obchodu. 

Noví predajcovia sú potenciálne menšie podniky, ktoré sa snažia naštartovať svoj biznis. 

Využívanie zavedených platforiem, ako je Amazon, pomáha malým predajcom zvyšovať povedomie o svojej značke. 

Amazon navyše umožňuje predajcom expandovať na nové trhy bez investícií. 

Vďaka ľahkému podnikaniu na trhu Amazon však noví členovia čelia silnej konkurencii ostatných predajcov. 

Aby sa výrobky nových predajcov dostali na najvyššiu priečku, musia si kúpiť reklamy Amazonu a uchádzať sa o najvyššiu pozíciu. To však nezaručuje, že sa výrobky budú predávať.

Rastúci počet predajcov musí strategicky uvažovať o tom, ako naložiť s Amazonom, a to ako teraz, tak aj v budúcnosti.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Amazon adds 3,700 new sellers daily in 2021. [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://finbold.com/amazon-adds-3700-new-sellers-daily-in-2021/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments