13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Indické krypto-transakcie stúpnu o 30% za rok; Bitcoin, Ripple a Tron sú...

Indické krypto-transakcie stúpnu o 30% za rok; Bitcoin, Ripple a Tron sú najobľúbenejšie

Počas rastúceho trendu kryptomeny sa cena BTC zvýšila o viac ako 400% a transakcie s kryptomenami v Indii od marca 2020 vzrástli o 30%. 

Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Tether (USDT) a Tron (TRX) vedú zoznam najpopulárnejších digitálnych aktív v Indii.

Vedúci marketingu spoločnosti ZebPay, Vikram Rangala, uvádza niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú prudký objem krypto- transakcií. 

Uviedol, že India je otvorená novým investičným nástrojom a drží krok s globálnymi trendmi. 

Mladšie generácie, ktoré zažili finančnú krízu v roku 2008 a sú skeptické voči ekonomickému status quo, tiež skúmajú alternatívne spôsoby ukladania bohatstva.

„Krypto priemysel v Indii sa snaží vytvoriť novú triedu aktív pre investície a tiež nový softvér pre rôzne druhy aplikácií postavený na blockchaine,” hovorí Rangala.

ZebPay, najstaršia indická burza kryptomien, má asi 4 milióny zákazníkov. 

Platforma ďalej očakáva, že mesačne bude spracovávať obchody v hodnote 2 miliárd $, pretože dopyt po krypto-aktívach exploduje.

Sumit Gupta, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ krypto-burzy CoinDCX, tvrdí, že opatrenia súvisiace s pandémiou Covid-19 pomohli podporiť prijatie kryptomien v krajine.

„Retailoví investori si čoraz viac uvedomujú potenciál tohto aktíva vďaka jeho deflačnej povahe a lepšiemu zaisteniu proti šokom na trhu,” hovorí Gupta.

Napriek rastúcemu záujmu Indie o kryptomeny zostáva budúcnosť obchodovania s kryptomenami v krajine neistá. 

Centrálna banka vyvolala obavy, že digitálne aktíva môžu mať vplyv na finančnú stabilitu tretej najväčšej ázijskej ekonomiky. 

V roku 2018 zakázala Indická rezervná banka iným bankám a finančným inštitúciám podporovať krypto-transakcie. Stalo sa tak po tom, čo podvodníci použili digitálne aktíva na páchanie nelegálnych aktivít. 

V apríli 2020 zrušil Najvyšší súd zákaz v reakcii na petíciu krypto-búrz.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. India’s crypto transactions soar 30% in a year; Bitcoin, Ripple, and Tron most popular. [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://finbold.com/indias-crypto-transactions-soar-30-in-12-months-bitcoin-ripple-and-tron-most-popular/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments