13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Amazon uzavrel stavenisko v USA po nedávnom incidentne s záhadnými slučkami

Amazon uzavrel stavenisko v USA po nedávnom incidentne s záhadnými slučkami

Spoločnosť Amazon ukončila výstavbu nového amerického skladu po tom, čo na mieste za posledný mesiac našli sedem slučiek.

Stavba bola zastavená v lokalite Windsor v americkom štáte Connecticut, kým nebudú zavedené bezpečnostné opatrenia.

Spoločnosť uviedla, že bola „hlboko znepokojená incidentmi, ktoré sa stali”. Za bližšie informácie o slučkách ponúkla odmenu 100 000 USD, pričom prvá z nich bola objavená 27. apríla.

Slučkové lano je synonymom mimosúdnych obesení alebo lynčovania hlavne černochov v USA na konci 19. a na začiatku 20. storočia.

Hovorkyňa Amazonu Kelly Nantel povedala: „Neustále nás znepokojujú incidenty, ktoré sa stali na stavenisku vo Windsore. Nariadili sme ich odstavenie, kým nebudú možné prijať potrebné bezpečnostné opatrenia.”

„Nenávisť, rasizmus alebo diskriminácia nemajú v našej spoločnosti miesto a Amazon ich určite netoleruje, či už na stavbe, ako je táto, alebo na mieste, ktoré prevádzkujeme.”

Dodala, že firma v tejto veci spolupracovala s mestom a Windsorským policajným oddelením.

Polícia vo Windsore uviedla vo vyhlásení, že prvá slučka bola nájdená 27. apríla a visela na oceľovom nosníku v budove. O dva dni neskôr bolo nájdených ďalších päť lán „ktoré by sa dali interpretovať ako slučky”.

Stavba pokračovala, kým sa v stredu nenašiel siedmy.

Laná boli zavesené v oblastiach bez dozoru. Na mieste pracovali stovky stavebných robotníkov zamestnaných rôznymi spoločnosťami, čo znamená, že polícia má k dispozícii obmedzené informácie.

Amazon v posledných dňoch zvýšil ponúkanú odmenu z 50 000 na 100 000 USD.

Na tlačovej konferencii bol ale predseda Národnej asociácie pre pokrok farebných ľudí (NAACP) v štáte Connecticut, Scot X. Esdaile, doterajšou odpoveďou sklamaný.

Štátna polícia v Connecticute a agenti z Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) pomáhajú miestnej polícii pri vyšetrovaní.

Zdroj:

BBC, 2021. Amazon shuts US construction site as nooses found. [online]. [cit. 2021-05-22]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-57206701

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments