21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Algorand sľubuje uhlíkovo negatívny blockchain

Algorand sľubuje uhlíkovo negatívny blockchain

Platforma Algorand plánuje dosiahnuť uhlíkovo negatívnu sieť implementáciou „sustainability oracle” v spolupráci s ClimateTrade, čo by mohlo zabezpečiť, že prijatie blockchainu sa stane ekologickejším.

Partnerstvo, ktoré bolo oznámené vo štvrtok, umožňuje Algorandu notársky overiť svoju uhlíkovú stopu v reťazci a potom zaistiť ekvivalentné množstvo uhlíkových kreditov do tzv. zelenej pokladnice.

Silvio Micali, zakladateľ Algorandu, uviedol, že sa spoločnosť zameriava na udržateľnosť v čase rastúceho zavádzania protokolu smart-contract.

„Pretože toto obdobie hyper-rastu pokračuje, považujeme za nevyhnutné pracovať na uhlíkovo negatívnej úrovni. Trvalo udržateľný rast je skutočne oveľa lepší ako len bežný rast,” uviedol a zároveň dodal:

„Chápeme, že mechanika merania vplyvu globálneho, decentralizovaného a široko používaného blockchainu na životné prostredie je zložitá.”

Climatetrade je španielska fintech spoločnosť, ktorá si minulý rok zabezpečila viac ako milión dolárov do počiatočných investícií. Spoločnosť buduje trh s CO2. Ten umožňuje spoločnostiam sledovať svoje emisie pri plnení všeobecných cieľov udržateľnosti. 

Spoločnosť si už zabezpečila partnerstvá s veľkými spoločnosťami vrátane spoločností Iberia, Melia Hotels, Cabify a ďalších.

Nie je to prvýkrát, čo Algorand a Climatetrade spolupracovali. Ako spoločnosť Cointelegraph uviedla v decembri 2020, spoločnosť ClimateTrade buduje svoju technológiu kompenzácie uhlíkových emisií CO2 na vrchole Algorandu vďaka flexibilite platformy a nízkym poplatkom za transakcie.

Algorand a ďalšie protokoly proof-of-stake sa pokúšajú predviesť zelenšiu stránku blockchainovej technológie. 

Vznik Bitcoinu (BTC) ako životaschopného monetárneho systému nebol z pohľadu uhlíkových emisií lacný. Odhaduje sa, že ťažba siete proof-of-working produkuje ročne 45,34 megaton oxidu uhličitého.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Algorand pledges carbon-negative blockchain. [online]. [cit. 2021-04-22]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/algorand-pledges-carbon-negative-blockchain

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments