17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny ASIC bude aj naďalej podporovať krypto-priemysel

ASIC bude aj naďalej podporovať krypto-priemysel

Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC) vyjadrila želanie podporovať krypto-priemysel. Zároveň upozornila na výzvy spojené s reguláciou inovatívnych technológií.

V prejave počas austrálskeho týždňa blockchainu dňa 22. apríla komisárka ASIC, Cathie Armour, opísala ciele regulačného orgánu ako prácu na „udržaní, uľahčovaní a zlepšovaní výkonnosti austrálskeho finančného systému a spoločností v ňom pôsobiacich“. Cieľom je takisto zabezpečenie toho, aby „všetci investori a spotrebitelia mali dôveru v účasť na systéme”.

„Keď hovoríme o nových inováciách ako DLT (Distributed-Ledger-Technologie) alebo nových produktoch, ako sú rôzne produkty kryptomien, z nášho pohľadu v ASIC nás skutočne zaujíma, ako je možné tieto produkty využiť na zlepšenie fungovania nášho finančného systému.”

Armour ďalej vyzdvihla jednu z týchto inovácií a všimla si plán austrálskej burzy cenných papierov nahradiť svoj zúčtovací systém CHESS distribuovaným systémom založeným na blockchaine.

„Trávime veľa času skúmaním návrhu ASX na zmenu jej systému zúčtovania a vyrovnania,” uviedla.

Napriek snahe regulátora spolupracovať s odvetvím kryptomien tiež zdôraznila vysoký počet sťažností týkajúcich sa krypto-podvodov, ktoré ASIC prijala.

Komisárka okrem toho vyzvala účastníkov priemyslu, aby varovali regulátora pred „nesprávnymi postupmi alebo podvodnou činnosťou”.

V marci tohto roku vydala spoločnosť ASIC varovanie, že zoznamovacie weby a aplikácie sa čoraz viac stávajú hostiteľmi podvodov s krypto-aktívami.

V júni minulého roka komisia ASIC varovala pred rastúcou aktivitou podvodov s kryptomenami uprostred pandémie. Odhaduje sa, že celková aktivita podvodu sa medzi marcom 2020 a májom 2020 zvýšila o 20 %.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Despite scams, Australian securities regulator keen to support crypto industry. [online]. [cit. 2021-04-22]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/despite-scams-australian-securities-regulator-keen-to-support-crypto-industry

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments