21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Nová cezhraničná spolupráca krajín na podporu blockchainu: ASEAN Blockchain Consortium

Nová cezhraničná spolupráca krajín na podporu blockchainu: ASEAN Blockchain Consortium

Blockchainové asociácie z Austrálie a piatich krajín juhovýchodnej Ázie spájajú sily na podporu rozvoja a vzdelávania blockchainu.

Blockchainové organizácie z Austrálie, Singapuru, Malajzie, Thajska, Indonézie a Filipín podpísali vo štvrtok Memorandum o porozumení. Dôvodom bola podpora blockchainovej spolupráce v ázijsko-pacifickom regióne.

Cieľom Memoranda o porozumení, ktoré je iniciované spoločnosťou Blockchain Association Singapore (BAS), je: Spolupracovať s regulátormi na zabezpečenie dodržiavania právnych predpisov spolu so zvyšovaním povedomia a vzdelávania v priemysle prostredníctvom nového blockchainového konzorcia nazývaného ASEAN Blockchain Consortium (ABC).

Medzi ABC patria spoločnosti BAS, Blockchain Australia, Distributed Ledger Technology Association na Filipínach, malajzijské medzinárodné obchodné a finančné centrum Labuan, Thailand Digital Asset Operators Trade Association a Asosiasi Blockchain Indonesia.

Spoločnosť BAS uvádza, že ide o prvú spoluprácu medzi blockchainovými organizáciami v juhovýchodnej Ázii a Austrálii.

„Rast v priemysle digitálnych aktív a blockchainu je obrovský. Spoločnosť BAS je hrdá na spoluprácu s našimi partnermi z Asean a Austrálie, aby ďalej podporovala rast tohto odvetvia zdravým a udržateľným tempom,” uviedol predseda BAS, Chia Hock Lai.

„Nie je na to lepší čas ako teraz,” dodal výkonný riaditeľ. Zároveň upozornil na rastúci inštitucionálny záujem v priemysle.

Podľa údajov spoločnosti Statista bola juhovýchodná Ázia v minulom roku medzi top regiónmi z hľadiska prijatia kryptomeny, pričom 20 % respondentov filipínskeho prieskumu uviedlo, že kryptomenu použili v roku 2020. 

Priemysel naberá na obrátkach aj v Austrálii. Tam dosahuje takmer 20 % dospelých austrálskych respondentov, ktorí tvrdia, že kryptomenu vlastnili aj minulý rok.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. New ASEAN blockchain consortium targets cross-border cooperation. [online]. [cit. 2021-04-23]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/new-asean-blockchain-consortium-targets-cross-border-cooperation

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments