Ako bude vyzerať cestovanie po pandémii?

0
153

Jednoduchosť cestovania nerozšírila iba cestovný ruch. Do celého sveta sa rozšírili aj spoločnosti a rovnako aj ich pracovníci. Služobná cesta udržuje nadnárodné spoločnosti a dodávateľské reťazce prepojené. Schopnosť dostať sa preč umožnila ľuďom po celom svete pracovať, učiť sa alebo jednoducho zmeniť scénu. Covid-19 ale zastavil medzinárodné cestovanie.

Podľa WTO pricestovali a odleteli lietadlom v roku 2019 takmer tri pätiny medzinárodných cestujúcich v porovnaní s iba 5% po mori a 1% vlakom. 35% cestujúcich, ktorí prekročili hranice v automobile, boli väčšinou Európania, obyvatelia najväčšieho cestovného trhu na svete využívajúci výhody malých rozmerov svojho kontinentu a dobrých ciest. Cesta na dovolenku je hlavným motívom cesty do zahraničia, ktorá predstavuje 55% ciest. Služobné cesty tvorili 11% z celkového počtu. Väčšina zo zvyšku bola navštíviť rodiny a priateľov v zahraničí. Niektorí cestujú z náboženských dôvodov (2 milióny moslimov každoročne navštevujú Mekku); a asi 15 miliónov vyhľadalo v roku 2017 lekárske ošetrenie.

Medzinárodní cestujúci zaplnili hotely, reštaurácie, požičovne automobilov a cestovné kancelárie. Ich výdavky dosiahli v roku 2019 hodnotu 1,5 milióna $. 

Podľa Svetovej obchodnej organizácie tvorilo medzinárodné cestovanie v roku 2019 6,5% globálneho vývozu. Cestovanie a cestovný ruch predstavujú viac ako 330 miliónov pracovných miest, čo je podľa Svetovej rady pre cestovný ruch jedno z desiatich svetových pracovných miest.

Covid-19 zničil priemysel, ktorý sa spolieha na slobodný pohyb ľudí. Medzinárodné cestovanie sa medzi marcom a májom 2020 takmer úplne zastavilo, pretože štyri pätiny krajín uzavreli svoje hranice.

Odhaduje sa, že cestovný ruch v roku 2020 klesol o 70 – 75%, o 1 mld. menej cestujúcich a o 1,1 mld. USD menej výdavkov.

OECD predpovedá, že cestovný ruch bude medzi „poslednými odvetviami hospodárstva, ktoré… obnovia stratený dopyt.“

Dobrou správou je, že debaty o tom, ako emisie skleníkových plynov z komerčných lietadiel znečisťujú ovzdušie, sa v roku 2020 zintenzívnili.

Predpokladá sa, že z dlhodobého hľadiska spojenie medzi rastom bohatstva a nutnosťou cestovať zostane neprerušené. Napriek všetkému môže pandémia urýchliť trendy, ktoré nakoniec uľahčia cestovanie a zároveň ho menej poškodia. Dnešný cestovný priemysel možno utrpel straty, ale nový, ktorý sa objaví, môže byť lepší ako kedykoľvek predtým.

Zdroj:

THE ECONOMIST 2021. What will travel look like after the pandemic?. [cit. 2021-02-14]. [online]. Dostupné na: https://www.economist.com/special-report/2021/02/11/what-will-travel-look-like-after-the-pandemic

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here