23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Top 10 krypto-búrz na rok 2021

Top 10 krypto-búrz na rok 2021

Krypto-trhy sú horúcim trendom a obchodníci sa snažia dostať do volatility kryptomien. Ktoré burzy však treba v roku 2021 zvážiť?

10. Changelly 

Burza bola založená v roku 2015. Vďaka ponuke viac ako 150 kryptomien si môžu používatelia vymieňať kryptomeny prostredníctvom webu Changelly alebo mobilných zariadení v systémoch Android a iOS. Vďaka rýchlej transakcii, nepretržitej podpore a dobrej povesti má Changelly viac ako milión návštevníkov mesačne.

9. Crypto.com

Crypto.com je centralizovaná burza známa tým, že v roku 2017 spustila počiatočnú ponuku mincí (ICO). Projekt prešiel dlhou cestou od svojho ICO, ktorý teraz ponúka zmenáreň, službu debetných kariet, riešenie kryptomenových platieb, ako aj peňaženku decentralizovaného financovania (DeFi). Crypto.com v súčasnosti predstavuje v zámorí zhruba 284 miliónov $ denného objemu a ponúka mobilnú aplikáciu pre iOS a Android na správu finančných prostriedkov používateľov na výmenu alebo na výdavky spojené s kartami.

8. StormGain

Stormgain má v súčasnosti viac ako 120 000 používateľov vo viac ako 100 krajinách. Používatelia majú možnosť vymieňať, obchodovať a ukladať osem z najlepších kryptomien. Projekt umožňuje používateľom nakupovať kryptomeny pomocou kreditnej karty alebo bankového prevodu.

7. eToro

Spoločnosť eToro, ktorá je všeobecne známa ako sociálne obchodovanie a sprostredkovanie viacerých aktív, vstúpila do boja s kryptomenami a teraz dokonca ponúka kryptošpecializovanú burzu v podobe eToroX.

eToroX ponúka profesionálne krypto-služby pre obchodníkov s kryptomenami na firemnej a inštitucionálnej úrovni. Populárna burza v súčasnosti dosahuje na eToroX viac ako 467 miliónov $ v dennom objeme. Burza eToro je známa ako popredná svetová platforma na sociálne obchodovanie. Určite to treba sledovať v roku 2021.

6. Bittrex

Bittrex bola najpopulárnejšou burzou začiatkom roku 2017. V súčasnosti ponúka obrovské množstvo kryptomien, približne 315 rôznych coinov na obchodovanie na globálnej burze. Bittrex je k dispozícii aj pre iOS a Android.

5. FTX

FTX je relatívne nová burza na trhu. Napriek tomu dosahuje denný objem obchodov okolo 7 miliárd $. FTX ponúka na svojej burze deriváty, spotové, predikčné, volatilné a dokonca aj nedávno pridané akciové trhy. Hovorí sa o ňom ako o krypto-burze postavenej obchodníkmi pre obchodníkov. 

4. Coinbase

Coinbase je najstaršou burzou na zozname a najpopulárnejšou burzou v Severnej Amerike. Bola založená v roku 2012. Má viac ako 43 miliónmi overených používateľov v 100 krajinách. V súčasnosti dosahuje denný objem viac ako 5,7 miliárd $. Burza s viac ako 44 kryptomenami zostala pre Američanov dôležitou bránou do priestoru kryptomien.

3. SushiSwap

Burza SushiSwap s denným objemom 446 miliónov $ získala popularitu. SushiSwap ponúka aj výnosové hospodárenie, čo je forma generovania záujmu prostredníctvom vkladania kryptomien.

2. Binance

Najobľúbenejšia svetová burza, pokiaľ ide o spotové obchodovanie a obchodovanie s derivátmi. Binance sa môže pochváliť ohromujúcim denným objemom 27 miliárd $. Žiadna iná burza sa ani zďaleka nepribližuje objemu, ktorý produkuje Binance. Binance je dobre známa ako ľahko použiteľná centralizovaná burza.

Burza ponúka niekoľko fiat on-ramp na financovanie účtov a tiež ponúka viac ako 275 kryptomien na obchodovanie. Zdá sa však, že Binance zostane v dohľadnej budúcnosti najväčšou burzou kryptomien na trhu.

1. Uniswap

Uniswap zaznamenal za posledný rok najrýchlejší rast platformy. Najväčšia decentralizovaná burza na svete v súčasnosti dosahuje denný objem 1,2 miliardy $, čo je trojnásobok objemu druhej decentralizovanej burzy SushiSwap. To je dosť pôsobivé pre výmenu, ktorú pred viac ako rokom nebolo nikde vidieť.

Uniswap ponúka používateľom jednoduchú decentralizovanú platformu na vzájomnú výmenu ľubovoľného tokenu ERC-20 na trhu. Uniswap sa však snaží vylepšiť svoju súčasnú ponuku návrhom nižšej latencie, rýchlejšieho vyrovnania a lacnejších transakcií. 

Rok 2021 sa javí ako obrovský rok pre odvetvie kryptomien. Vyššie uvedené burzy ponúknu každému ostrieľanému obchodníkovi s kryptomenami alebo nováčikom na trhu niektoré z najlepších možností nákupu, obchodovania alebo držania kryptomeny.

Zdroj:

BEINCRYPTO, 2021. Top 10 Exchanges to Look out for in 2021.[cit. 2021-02-14]. [online]. Dostupné na: https://beincrypto.com/top-10-exchanges-to-look-out-for-in-2021/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments