17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Banky na Wall Street sú takmer pripravené prijať Bitcoin

Banky na Wall Street sú takmer pripravené prijať Bitcoin

V rozhovore pre CNBC spolupracovník prezidenta JPMorgan, Daniel Pinto, naznačil, že akonáhle budú Bitcoin (BTC) používať rôzni správcovia aktív a investori, banky Wall Street ho prijmú.

Pinto predovšetkým pripomenul skúsenosti spoločnosti BlackRock, najväčšieho správcu aktív na svete, ktorá vstupuje na krypto-trh prostredníctvom bitcoinových futures. Bitcoin by sa stal oprávnenou investíciou do dvoch z jeho vnútorných fondov, čo by symbolizovalo širšie prijatie kryptomeny.

Takisto poznamenal, že regulácia obchodovania s Bitcoinom bude podľa neho zvládnuteľná. Zároveň dodal, že obchody by zahŕňali klientov a burzy s dlhoročnými skúsenosťami.

Len tento týždeň veľké korporácie vrátane Tesly, PayPalu a depozitnej banky BNY Mellon výrazne zvýšili svoje bitcoinové zásoby. Uprostred tohto rastúceho dopytu od popredných svetových inštitúcií nie je prekvapením, že slávne banky z Wall Street pociťujú tlak z konkurencie.

Okrem obchodníkov JPMorgan prejavujú záujem o kryptomenu aj ďalší prominentní predstavitelia bánk. Minulý týždeň usporiadala spoločnosť Goldman Sachs súkromné fórum s Mikeom Novogratzom, ktorý riadi kryptomenu Galaxy Digital.

Počas virtuálneho stretnutia so zamestnancami a klientmi banky sa podelil o nápady týkajúce sa Bitcoinu a ďalších digitálnych aktív a zdôraznil makroekonomické pozadie.

Zdroj:

BEINCRYPTO, 2021. Wall Street Banks Almost Ready to Embrace Bitcoin. [cit. 2021-02-14]. [online]. Dostupné na: https://beincrypto.com/wall-street-banks-almost-ready-to-embrace-bitcoin/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments