21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Akcie GameStop v stredu prudko vzrástli

Akcie GameStop v stredu prudko vzrástli

Akcie GameStop v stredu prudko vzrástli, čo by mohlo znamenať návrat k šialenému obchodovaniu, ktoré otriaslo trhmi minulý mesiac.

Obchodovanie s americkou hernou firmou bolo dvakrát zastavené potom, čo sa v stredu popoludní akcie viac ako zdvojnásobili.

Akcie GameStop sa vyšplhali o 104%, až kým sa obchodovanie nezastavilo druhýkrát, chvíľu pred uzavretím trhov.

Prudký nárast nastal deň potom, čo firma oznámila, že jej finančný riaditeľ, Jim Bell, budúci mesiac rezignuje, aby pomohol „urýchliť transformáciu GameStopu”.

Niektorí investori o tom verejne hovorili a na sociálnej sieti Reddit zverejnili informácie o tom, že počas minulomesačného volatilného obchodovania nepredali svoje akcie GameStop kvôli jeho dlhodobému potenciálu.

V stredu bol Reddit pre mnohých používateľov nefunkčný. Spoločnosť neuviedla, čo spôsobilo výpadok, ale uviedla, že problém identifikovala a opravila. „Systémy sa začínajú zotavovať,” dodala.  

Šialenstvo okolo obchodovania akcií GameStop vyvolalo obavy regulačných orgánov a viedlo dokonca k vypočutiu Kongresu v USA.

Americký finančný analytik, Keith Gill, kľúčový hráč v obchodovaní, a známa osobnosť na YouTube pod prezývkou „Roaring Kitty”, bol tiež zasiahnutý hromadnou žalobou. 

Údajne podvádzal retailových investorov, aby nakupovali nafúknuté akcie. Gill bagatelizoval svoj vplyv a vyvrátil tvrdenia, že porušil akékoľvek zákony.

Zdroj: 

BBC, 2021. GameStop surges again as Reddit crashes temporarily. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56190078

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments