27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Ekonomika Platobný systém Americkej centrálnej banky nefungoval niekoľko hodín

Platobný systém Americkej centrálnej banky nefungoval niekoľko hodín

Systém, ktorý Americká centrálna banka používa na spracovanie viac ako 3 000 ton $ každý deň, sa v stredu zrútil.

Federálny rezervný systém uviedol, že narušenie bolo spôsobené „prevádzkovou chybou”

Fed v minulom roku spracoval viac ako 184 miliónov transakcií, od bankových prevodov po elektronické výplaty miezd. 

Toto narušenie zvyšuje tlak, ktorému banka čelí, aby držala krok s technologickými narušiteľmi. „Spolupracujme na tom, aby sme zabezpečili rýchlejší a spoľahlivejší spôsob odosielania platieb”, napísala senátorka Cynthia Lummis, na Twitteri.

Na rokovaniach vo Washingtone tento týždeň predseda Federálneho rezervného systému, Jerome Powell, tlačil na plány banky skúmať digitálne meny, poukazujúc na kroky centrálnych bánk v Číne a inde, ako aj Bitcoinu a ďalších súkromných platobných systémov.

„Projekt je životne dôležitý pre americkú konkurencieschopnosť”, uviedol kongresman, Patrick McHenry.

Powell uviedol, že banka plánuje stráviť tento rok rozsiahlym výskumom o verejnom dosahu digitálneho dolára, ktorý označila za „projekt s vysokou prioritou”.

Dodal však, že banka si dala tiež pozor na to, aby urobila všetko, čo by mohlo mať nežiaduce dôsledky na existujúci systém. „Máme zodpovednosť to urobiť správne,” povedal. „Nemusíme byť prví,” dodal.

Fed uviedol, že stredajšie zrútenie systému sa začalo približne o 11:00 východného času. Služby sa začali obnovovať asi o tri hodiny neskôr, niektoré však naďalej zostali nečinné, vrátane systému Fedwire Funds.

Na sociálnych sieťach zástancovia kryptomeny rýchlo upozornili na problémy.

„Starší finančný systém je hrozný,” napísal na Twitteri Yan Pritzker, spoluzakladateľ stránky Swan Bitcoin.

Zdroj: 

BBC, 2021. US central bank payment system down for ‘hours’. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56186658

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments