23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Airbnb pripravuje „významné" cestovné oživenie

Airbnb pripravuje „významné” cestovné oživenie

Online rezervačná platforma Airbnb uviedla, že sa pripravuje na „výrazné” cestovné oživenie, keď sa svet dostane z pandemických obmedzení. 

Spoločnosť však uviedla, že je stále „príliš skoro” na to, aby predpovedala, ako sa bude tento rok dariť podnikaniu.

Tržby spoločnosti v minulom roku poklesli o 30% na 3,4 miliardy USD, pretože mnohým v cestovaní bránili obmedzenia Covid-19.

Spoločnosť uviedla, že v tomto roku už zaznamenala menší pokles cestovného ruchu ako v posledných troch mesiacoch roku 2020, keď tržby medziročne poklesli o 22%, na 859 mil. USD. Bolo to lepšie, ako mnohí analytici očakávali, vzhľadom na počet prípadov Covid a nové obmedzenia v mnohých oblastiach.

„Cestovanie sa vracia a my sa zameriavame na prípravu cestovného oživenia,” uviedol jeho výkonný riaditeľ Brian Chesky.

Chesky uviedol, že očakáva, že z pandémie, ktorá prinesie úžitok jeho spoločnosti, vzniknú nové cestovné preferencie.

Podľa neho je firma optimistická v tom, že pobyt v súkromných domoch osloví ľudí cestujúcich za rodinou a priateľmi. 

„Diaľkové pracovné vzorce tiež umožnia ľuďom absolvovať častejšie víkendové výlety alebo dokonca budú môcť stráviť niekoľko mesiacov mimo domova,” naznačil.

Airbnb zároveň varovala, že stále má „obmedzenú viditeľnosť rastových trendov v roku 2021 vzhľadom na ťažkosti s určovaním tempa zavádzania vakcín a s tým súvisiacim dopadom na vôľu cestovať “.

„V súčasnosti neposkytujeme výhľad na zvyšok roku 2021,” uvádza sa vo svojej prvej finančnej aktualizácii pre investorov od jej zverejnenia v decembri.

Spoločnosť Airbnb, ktorá je aktívna vo viac ako 220 krajinách, uviedla, že ľudia po celom svete cestujú počas pandémie viac po domácich trhoch . To ale nestačí na vyrovnanie straty podnikania v medzinárodnom cestovnom ruchu.

Zdroj:

BBC, 2021. Airbnb predicts ‘significant’ travel rebound. [cit. 2021-02-26]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56204079

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments