Airbnb pripravuje „významné“ cestovné oživenie

0
147

Online rezervačná platforma Airbnb uviedla, že sa pripravuje na „výrazné“ cestovné oživenie, keď sa svet dostane z pandemických obmedzení. 

Spoločnosť však uviedla, že je stále „príliš skoro“ na to, aby predpovedala, ako sa bude tento rok dariť podnikaniu.

Tržby spoločnosti v minulom roku poklesli o 30% na 3,4 miliardy USD, pretože mnohým v cestovaní bránili obmedzenia Covid-19.

Spoločnosť uviedla, že v tomto roku už zaznamenala menší pokles cestovného ruchu ako v posledných troch mesiacoch roku 2020, keď tržby medziročne poklesli o 22%, na 859 mil. USD. Bolo to lepšie, ako mnohí analytici očakávali, vzhľadom na počet prípadov Covid a nové obmedzenia v mnohých oblastiach.

„Cestovanie sa vracia a my sa zameriavame na prípravu cestovného oživenia,“ uviedol jeho výkonný riaditeľ Brian Chesky.

Chesky uviedol, že očakáva, že z pandémie, ktorá prinesie úžitok jeho spoločnosti, vzniknú nové cestovné preferencie.

Podľa neho je firma optimistická v tom, že pobyt v súkromných domoch osloví ľudí cestujúcich za rodinou a priateľmi. 

„Diaľkové pracovné vzorce tiež umožnia ľuďom absolvovať častejšie víkendové výlety alebo dokonca budú môcť stráviť niekoľko mesiacov mimo domova,“ naznačil.

Airbnb zároveň varovala, že stále má „obmedzenú viditeľnosť rastových trendov v roku 2021 vzhľadom na ťažkosti s určovaním tempa zavádzania vakcín a s tým súvisiacim dopadom na vôľu cestovať „.

„V súčasnosti neposkytujeme výhľad na zvyšok roku 2021,“ uvádza sa vo svojej prvej finančnej aktualizácii pre investorov od jej zverejnenia v decembri.

Spoločnosť Airbnb, ktorá je aktívna vo viac ako 220 krajinách, uviedla, že ľudia po celom svete cestujú počas pandémie viac po domácich trhoch . To ale nestačí na vyrovnanie straty podnikania v medzinárodnom cestovnom ruchu.

Zdroj:

BBC, 2021. Airbnb predicts ‚significant‘ travel rebound. [cit. 2021-02-26]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56204079

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here