21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Technológie MWC Šanghaj: Spoločnosti zaoberajúce sa výrobou gadgetov sa stretávajú na neobvyklej pandemickej...

MWC Šanghaj: Spoločnosti zaoberajúce sa výrobou gadgetov sa stretávajú na neobvyklej pandemickej výstave technológií

Čína aktuálne hostí jeden z mála technologických veľtrhov od začiatku pandémie Covid-19.

Očakáva sa, že sa na Mobile World Congress v Šanghaji zúčastní viac ako 200 spoločností a asi 20 000 ľudí.

Trojdňové podujatie sa však v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zmenšilo. Na poslednej výstave MWC v Šanghaji v roku 2019 sa zúčastnilo 60 000 ľudí.

Na prehliadke sú povinné ochranné masky a vystavovateľom bolo povedané, že musia vo svojich stánkoch dodržiavať „prísne” kapacitné limity.

Organizátor podujatia uviedol, že kombinácia preventívnych opatrení proti vírusu Covid-19 a rušného technologického odvetvia v krajine znamená, že je to jediné miesto, kde sa v súčasnosti môže konať takáto výstava.

„Veríme, že tento kongres pomôže posilniť dôveru v globálny priemysel,” dodal šéf obchodného združenia GSMA pre Veľkú Čínu, Sihan Bo Chen.

Veľtrh sa koná na pozadí pokračujúceho obchodného napätia medzi USA a Čínou.

Na hlavnej prednáške spoločnosti Huawei predseda Ken Hu uviedol, že sa jej za posledný rok podaril iba mierny rast.

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa zaradila spoločnosť na čiernu listinu vývozu v roku 2019. V roku 2020 jej prerušila prístup k výrobcom počítačových čipov.

„Spoločnosť Huawei čelila mimoriadnym ťažkostiam,” uviedol Hu. Prehliadka tiež prichádza v čase, keď ďalší účastníci, vrátane amerického návrhára čipov Qualcomm varovali, že čelia vlastným problémom s dodávkami čipov, pretože dopyt prevyšuje ponuku.

Je to však tiež príležitosť pochváliť sa inováciami.

Predstavené technológie:

Smartfón Axon 30 od ZTE. Druhý pokus o vyrobenie telefónu so selfie kamerou skrytou pod displejom po kritike originálu za pomerne nekvalitné fotografie.

125-wattová nabíjačka blesku Oppo. Podľa spoločnosti dokáže plne nabiť smartphone za 20 minút.

Skladací telefón Huawei Mate X2. Spoločnosť prešla na dizajn, ktorého priekopník je spoločnosť Samsung. Tvrdí, našla spôsob, ako zariadenie uzavrieť, aby obe strany ležali oproti sebe.

Zdroj:

BBC, 2021. MWC Shanghai: Gadget companies gather for rare pandemic tech expo. [cit. 2021-02-26].[online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/technology-56168836

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments