13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Top 5 kryptomien okrem BTC, na ktoré sa treba v poslednom februárovom...

Top 5 kryptomien okrem BTC, na ktoré sa treba v poslednom februárovom týždni pozrieť

Altcoiny naďalej zaznamenávajú výrazne zisky. Mnoho z nich dosahuje svoje historické maximá všetkých čias takmer denne. Tu je náš výber top 5 kryptomien na ktoré sa treba okrem BTC pozrieť v poslednom februárovom týždni.

Tento týždeň bol trh s kryptomenami veľmi zaujímavý. Udialo sa veľa vecí. Nielen Bitcoin dosiahol nové historické maximum, ale aj množstvo ďalších kryptomien.

Dnes sa pozrieme na top 5 altcoinov, ktorým treba v nasledujúcich siedmich dňoch venovať zvýšenú pozornosť. Pozrime sa na to.

Ethereum (ETH)

Ethereum zaznamenalo za posledných sedem dní veľmi pekný nárast. V skutočnosti sa mu podarilo prvýkrát v histórii prelomiť vytúženú hranicu 2 000 $.

Kryptomena má toho určite veľa. Reťazec Ethereum 2.0 Beacon vidí rekordné množstvo ETH stavené na nadchádzajúce uvedenie na trh. Sieť využívajú aj niektorí z najväčších emitentov stablecoinov vrátane USDT spoločnosti Tether, pretože hlavná časť cirkulujúceho USDT je založená na štandarde protokolu ERC-20.

DeFi zažíva boom. Oblasť decentralizovaného financovania je veľmi príťažlivá a neustále sa budujú nové a pôsobivé projekty.

PancakeSwap (CAKE)

PancakeSwap je popredný decentralizovaný burzový a automatizovaný tvorca trhu v Binance Smart Chain (BSC). Stal sa tiež vôbec prvým projektom na BSC, ktorý prekročil hranicu 1 miliardy $ z hľadiska celkovej trhovej kapitalizácie.

CAKE je pôvodným tokenom PancakeSwap, ktorý vzbudzuje obrovský záujem. Jedným z dôvodov je veľmi atraktívny výnos, ktorý môžu záujemcovia o APY čerpať vložením svojho CAKE, aby tak získali viac CAKE (a ďalších kryptomien).

Binance Coin (BNB)

BNB je absolútnym šampiónom za posledných sedem dní. Tento coin zaznamenal obrovský nárast približne o 150% a dosiahol novú najvyššiu hodnotu v histórii, 350 $. BNB dnes zaznamenal podstatnú korekciu, keď sa na Binance prepadol na minimum, 222 $. Odvtedy sa však zotavil a momentálne sa obchoduje za zhruba 300 $.

Polkadot (DOT)

DOT za posledný týždeň vzrástol o viac ako 40% a väčšina z týchto ziskov nastala včera, keď kryptomena vzrástla o ohromných 33%. DOT tak zaznamenal nové historické maximum, vysoko nad 40 $.

Polkadot zostáva rivalom spoločnosti Ethereum a už teraz môžeme vidieť rozbehnutie mnohých projektov. Zdá sa, že veľa projektov DeFi je do istej miery priťahovaných k rýchlejším a lacnejším transakciám, čo vyplýva z celkového rastu ekosystému DOT.

Aave (AAVE)

Aave je jedným z favoritov v priestore DeFi a je to projekt, ktorý za posledných pár mesiacov zaznamenal obrovský nárast.

Uplynulý týždeň bol však pre projekt trochu pomalý a napriek rozvíjajúcemu sa trhu je AAVE v skutočnosti nefunkčný. Kryptomena stratila za posledných sedem dní okolo 7%. Videli sme to už mnohokrát. Projekty DeFi majú tendenciu dosahovať veľmi dobré výkony, najmä keď je ETH v pohybe.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Top 5 Crypto Picks Besides Bitcoin to Look at in The Last Week of Feb. [cit. 2021-02-26]. [online]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/top-5-crypto-picks-besides-bitcoin-to-look-at-in-the-last-week-of-feb/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments