27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Generálny riaditeľ Krakena o kúpe lacného BTC: Googlim, ako predať svoje obličky

Generálny riaditeľ Krakena o kúpe lacného BTC: Googlim, ako predať svoje obličky

V piatok 4. júna sa Jesse Powell, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ krypto-burzy Kraken, podelil o svoje najnovšie myšlienky týkajúce sa Bitcoinu ($ BTC).

Tieto komentáre boli vznesené počas rozhovoru s Emily Chang na tému „Bloomberg Technology” deň po tom, čo Kraken vydal novú mobilnú aplikáciu. Tá je ideálna pre nováčikov začínajúcich s krypto, alebo skúsených obchodníkov, ktorí chcú rýchlo a pohodlne nakupovať alebo predávať.

Keď sa ho Chang opýtala na jeho výhľad na krypto v USA, uviedol:

„Je zrejmé, že v súčasnosti je o investovanie veľmi veľký záujem. Spojené štáty americké sú obrovským trhom. Sme skutočne nadšení, že konečne môžeme ponúknuť na trh aj maloobchodný produkt. Naša profesionálna aplikácia je už nejaký čas k dispozícii, ale týmto sa v USA skutočne dokončuje náš balík služieb. Umožňuje ľuďom nakupovať aj predávať priamo z ich bankových účtov. To je pre ľudí obrovská výhoda, o ktorú majú už dlho záujem. Myslíme si, že v Spojených štátoch je príležitosť na úspech. Vo zvyšku sveta sme boli veľmi úspešní, takže tu automaticky plánujeme ďalší úspech.”

Changová sa tiež pýtal Powella na jeho predikciu vývoja ceny Bitcoinu na konci roka (tj. že jeden Bitcoin by mal hodnotu jedného nového Lamba alebo zhruba 200 000 dolárov).

Powell odpovedal:

„Stojím si za tým. Teraz si môžete zaplatiť prednostné doručenie Lamba so zľavou, a to iba za 37 000 dolárov. Veľa ľudí kupuje počas pádu cien. Osobne googlim, ako v tejto chvíli predám svoje obličky. Ukázalo sa, že je to nezákonné. Moje telo, moja voľba. Myslím si ale, že viete, že ľudia sú ochotní prestať jesť, aby si v tejto dobe kúpili BTC.”

„Myslím, že všetko, čo sa momentálne deje v Miami, je vzrušujúce. Som toho názoru, že ľudia pozorujú tento masívny rast. Takže sa nemusíte obávať tohto malého poklesu cien. Videli sme to už veľakrát. Krypto je ako horská dráha. Musíte byť schopní prejsť ňou bez nevoľnosti, aby ste jazdu zvládli. Zisky sú ale obrovské pre tých, ktorí v tom uspejú.”

Chang sa potom opýtala Powella, či je rozumné, aby ľudia do BTC vložili všetko, čo majú.

Generálny riaditeľ Krakena odpovedal:

„Absolútne. Neinvestujte ale nič viac, ako si môžete dovoliť stratiť. Neriskujte svoje živobytie kvôli Bitcoinu. Cena sa v akomkoľvek týždni zvyšuje a znižuje o 50 %. Takže naozaj musíte byť schopní premýšľať o tejto investícii a vydržať päť až desať rokov. Nemyslite na to ako na týždenný swingový obchod. Ľudia by rozhodne nemali dávať do stávky o nič viac, ako si môžu dovoliť prehrať. Stále je to veľmi riskantná investícia … Z dlhodobého hľadiska je to podľa mňa úplne fantastická investícia. Absolútne by som ale do Bitcoinu nevkladal 100 % svojho portfólia alebo peniaze určené na nájom.”

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Kraken CEO on Buying Cheap Bitcoin: “I’m Googling Like How to Sell My Kidneys”. [online]. [cit. 2021-06-06]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/06/kraken-ceo-on-buying-cheap-bitcoin-im-googling-like-how-to-sell-my-kidneys/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments