23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Nadácia Cardano Foundation oznámila registráciu natívnych tokenov

Nadácia Cardano Foundation oznámila registráciu natívnych tokenov

Nadácia Cardano Foundation oznámila registráciu natívnych tokenov, čo je centrálne riadená zbierka identifikátorov v reťazci.

Register má poskytnúť všetky potrebné informácie, ktoré zahŕňajú názov určitého tokenu, jeho ID a zoznam jeho hlavných funkcií:

„Register Cardano v zásade poskytuje používateľom prístup k skutočnému charakteru natívnych tokenov umiestnených na Cardano prostredníctvom metaúdajov čitateľných človekom a ďalších popisných informácií.” 

Tieto údaje budú nakoniec k dispozícii na prezeranie spolu s natívnymi tokenmi prostredníctvom peňaženiek Daedalus aj Yoroi.

Vývojári nie sú povinní registrovať svoje tokeny. Týmto ale zaistia autentickosť tokenu, čo znamená, že jeho meno nebude na blockchaine replikované.

Medzi ďalšie výhody patrí schopnosť overovať tokeny pomocou ID politiky a prezeranie najrelevantnejších metadát.

600 natívnych aktív

Natívne tokeny dorazili do blockchainu Cardano po aktivácii očakávaného hard forku Mary začiatkom marca. Sú podobné tokenom ERC20, ktoré bežia v sieti Ethereum.

Celkovo je teraz na piatom najväčšom blockchaine viac ako 600 aktív.

Očakáva sa tiež, že Cardano do konca augusta zavedie inteligentné kontrakty s hardvérom Alonzo.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Cardano Introduces Registry for Native Tokens. [online]. [cit. 2021-04-16]. Dostupné na: https://u.today/cardano-introduces-registry-for-native-tokens

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments