23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Zisky Lamborghini počas Covidu prudko stúpajú

Zisky Lamborghini počas Covidu prudko stúpajú

Lamborghini zažilo v roku 2020 vôbec najvýnosnejší rok, a to aj napriek dvojmesačnému odstaveniu talianskej továrne počas pandémie.

„Prekvapilo nás to,” uviedol výkonný riaditeľ, Stephan Winkelmann.

Aj keď boli tržby o niečo nižšie ako v predchádzajúcom roku, Lamborghini predávalo drahšie prispôsobené superautá, čo zvyšovalo zisky.

Čína vyvolala veľký záujem a predbehla by Nemecko ako svoj druhý najväčší trh v tomto roku.

Nové športové úžitkové vozidlo (SUV) automobilky Lamborghini sa volá Urus a bolo nesmierne úspešné, keď v minulom roku predstavovalo 59 % celosvetového predaja spoločnosti.

Lamborghini ale zaznamenalo silný príjem zo svojich vysoko výnosných modelov „obmedzenej špeciálnej série”.

„Objednávkami zákazníkov sme už pokryli deväť mesiacov v roku 2021,” uviedol Winkelmann. „Takže sa pozeráme na rok 2021 dosť pozitívne,” dodal vzápätí.

Očakáva sa, že Čína sa tento rok stane druhým najväčším trhom spoločnosti a ako prvá nahradí Nemecko. 

USA sú najväčším trhom spoločnosti Lamborghini s dodávkou 2 224 automobilov v roku 2020.

Najväčšou výzvou pre Lamborghini je sprísnenie emisných predpisov na celom svete a prechod na elektrické vozidlá.

Lamborghini zatiaľ neoznámilo plány na elektrické superauto, hoci by oznámenie mohlo prísť v apríli.

„Musíme počítať aj so zmenou myslenia našich zákazníkov a nadšencov. Toto je veľmi dôležitý okamih pre superšportové vozidlá, kde musíte skutočne určovať smery do budúcnosti,” tvrdí Winkelmann.

Reagoval aj na špekulácie, že by Volkswagen mohol predať Lamborghini. Uviedol, že „skupina Volkswagen je pre Lamborghini dokonalým riešením.”

Zdroj:

BBC, 2021. Lamborghini’s profits soar during Covid. [online]. [cit. 2021-03-19]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56452474

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments