17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Visa považuje Bitcoin za digitálne zlato a bude ho podporovať

Visa považuje Bitcoin za digitálne zlato a bude ho podporovať

Spoločnosť Visa uviedla, že Bitcoin považuje za digitálne zlato. Bude sa preto usilovať o integráciu tejto kryptomeny do jej systému mnohými spôsobmi.

Počas hovoru o jej príjmoch v Q2 2021 spoločnosť Visa prejavila záujem o úplnú integráciu platobného systému pre kryptomeny do svojej súčasnej infraštruktúry s niekoľkými zaujímavými prvkami. Tie by posúvali hranice medzi starými financiami a krypto- svetom, ako ho poznáme. 

Výkonný riaditeľ spoločnosti Visa, Alfred Kelly, uviedol, že spoločnosť považuje Bitcoin aj ďalšie kryptomeny za „digitálne zlato”.

To, čo mohlo potenciálne zosilniť tlak spoločnosti Visa na integráciu kryptomien, je nedávny prudký rast. Začiatkom tohto mesiaca trhová kapitalizácia Bitcoinu prekonala trhový limit spoločnosti Visa a MasterCard.

Ako sa prejavia plány spoločnosti Visa?

Potenciálne plány zahŕňajú povolenie priamych nákupov kryptomeny na všetkých kartách Visa po celom svete, systémy na konverziu kryptomeny na kontrolných bodoch obchodníkov Visa a umožnenie finančným inštitúciám vyrovnať transakcie kryptomeny so stablecoinmi ako USDC.

Je to obrovský krok vpred, pokiaľ ide o legitimizáciu Bitcoinu a priestoru kryptomeny, ako aj o jej zmysluplnú integráciu do systémov. Tie väčšina spotrebiteľov používa každý deň. Ak sa to urobí správne, mohlo by to milovníkom kryptomien umožniť okamžité transakcie pomocou ich podielov pri miliónoch obchodníkov.

Ešte zaujímavejšie je, že povolenie priamych nákupov kryptomeny na všetkých 2,5 miliárd kariet Visa by zmenilo hru, pretože by to urobilo nákup Bitcoinu a ďalších kryptomien oveľa ľahším ako kedykoľvek predtým. 

To nepochybne vytvorí v strednodobom až dlhodobom horizonte masívne zvýšenie dopytu po kryptomenách.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Visa Deepens Crypto Foray, Stating They See Bitcoin as Digital Gold. [online]. [cit. 2021-04-29]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/visa-deepens-crypto-foray-stating-they-see-bitcoin-as-digital-gold/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments