Interiér, ako celok, je tvorený množstvom predmetov a kusov nábytku, od ktorého sa očakáva úžitkovosť, funkčnosť a unikátnosť. Toto všetko však tkvie v detailoch a v správnom výbere materiálov.

Každá kuchynská zástena, ktorá vznikne tvorivým procesom v ateliéry ACHILLEAS GLASS ART AND DESIGN, je jedinečný originál. Ten je vytvorený podľa návrhu umelca a požiadaviek klienta priamo na mieru. Základ zásteny predstavuje tavené sklo, ktoré je dotvorené drahými kovmi, ako napríklad zlato, patina, meď alebo bronz. Ich efekty prelínajúce sa so sklárskymi pigmentmi uloženými medzi vrstvami skla vyčarujú jedinečné a očarujúce umelecké dielo, ktoré obohatí a povýši Váš interiér. Tento nadčasový materiál disponuje skvelými vlastnosťami a aj z tohto dôvodu je tým správnym riešením pre vašu kuchyňu. Zástena môže byť doplnená o podsvietenie, ktoré dokáže ešte väčšou mierou vyzdvihnúť jej štruktúru a výnimočnosť. Stáva sa tak v jednom momente úžitkovým prvkom, svietidlom aj náladovou kulisou, v ktorej každý deň nájdete nový pohľad na detail.

Filozofia tvorby ateliéru ACHILLEA SDOUKOSA je postavená na základe, že: „Sklo, aj keď je priesvitné, nesmie byť prázdne a musí mať dušu.” Inšpirácia autora pramení v gréckej mytológií, v prírode, V hudbe a takisto aj v prepojení nových technológií s umením. Ako hovorí umelec: „Art is everywhere around.” Stačí sa len správne zahľadieť a idea je na svete. Takýmto spôsobom je inšpirácia prenesená z myšlienky zhmotnenej na papieri alebo v počítači, ako je vizualizácia. Tá sa pretaví do tvorby a samotného umeleckého diela.

Filozofia balansujúca medzi estetickosťou a funkčnosťou vyústi do originálneho riešenia pre vašu kuchyňu. Dokáže vo vás vzbudiť obdiv a miestami dokonca až šokovať svojou otvorenosťou nových hraníc, aké ste doposiaľ nepoznali. Každé dielo, či už plastika, obraz, stôl alebo zástena do kuchyne je originálom nesúcim nezameniteľný rukopis spolu so signatúrou autora, vďaka čomu sa váš interiér stane osobitý a nezameniteľný. Pred procesom tvorby kuchynskej zásteny prebieha dôsledná osobná konzultácia. Vďaka nej sa získajú potrebné informácie o povahe miesta, pohľadu alebo túžob klienta. Za ich pomoci potom vznikne originálne dielo podľa správne zvolených kritérií. Ak by ste radi dopriali svojmu interiéru takýto prvok, môžete sa obrátiť na ateliér ACHILLEAS GLASS ART AND DESIGN a spoločnými silami docieliť výsledok, ktorý značným spôsobom obohatí a vyzdvihne charakter vášho bývania.

SDOUKOS, A. ACHILLEAS GLASS ART AND DESIGN – 2021. [online]. Dostupné na: https://www.achilleas.glass/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here