24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Novozélanďania môžu teraz nakúpiť BTC do dôchodku

Novozélanďania môžu teraz nakúpiť BTC do dôchodku

Novozélanďania môžu teraz v rámci svojho dôchodkového plánu nakúpiť digitálne aktíva. 

Fond KiwiSaver Growth Strategy od miestneho správcu fondu NZ Funds pridelil 5 % svojej súvahy na BTC.

„Ak radi investujete do zlata, nemali by ste prehliadnuť Bitcoin,” uviedol investičný riaditeľ spoločnosti, James Grigor. 

„Fond sa buduje hlavne prostredníctvom tradičných tried aktív, ako sú dlhopisy a akcie, ale Bitcoin je tu na to, aby fungoval ako protiváha v dňoch, keď nejde o „obyčajnú plavbu,” uviedol.

„Možno budete mať naďalej pozitívny pohľad na tieto triedy aktív, ale ponúkajú sa aj ďalšie príležitosti,” dodal.

Podľa informačného dokumentu začal fond nakupovať BTC v októbri. 

Zverejnené údaje ukazujú, že fond dokončil nákup na začiatku bull marketu a kúpil BTC za priemernú cenu 10 000 USD.

Grigor je presvedčený: „Hodnota Bitcoinu bude pokračovať na svojej vzostupnej trajektórii. Ale ak si myslíme, že sa hybná sila stratila, presunieme sa do ďalšej triedy aktív.”

Na jeseň roku 2020 sa bude pravdepodobne pozerať ako na obdobie, keď sa Bitcoin inštitucionalizoval. 

V auguste 2020 začala spoločnosť MicroStrategy svoju bitcoinovú odyseu. Po nej nasledovali ďalšie nákupy v septembri a októbri. 

Square začal podobnou cestou s nákupom Bitcoinu za 50 miliónov USD. Dôležitejším medzníkom z tohto roka bol december, keď spoločnosť MassMutual, jedna z najstarších poisťovacích spoločností v krajine, nakúpila BTC vo výške 100 miliónov USD.

Tento trend nezaznamenáva žiadne známky spomalenia. Začiatkom tohto mesiaca JPMorgan Chase udelil zelenú digitálnym aktívam s kryptomenovým expozičným košom dostupným pre najbohatších klientov. 

Spoločnosť Morgan Stanley to nasledovala a priniesla online podobný produkt pre svojich klientov.

„Bitcoin si získa veľkú popularitu ako alternatívny investičný produkt a stane sa nevyhnutnou súčasťou investičného portfólia s akciami a dlhopismi,” uviedol pre Blockworks James Jung, generálny riaditeľ spoločnosti Delio, kórejského poskytovateľa kryptomeny.

Zdroj:

BLOCKWORKS, 2021. New Zealanders Can Now Bank on Bitcoin for Retirement. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://blockworks.co/new-zealanders-can-now-bank-on-bitcoin-for-retirement/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments