-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Ekonomika Thajsko zavedie osobný KYC pre krypto-burzy

Thajsko zavedie osobný KYC pre krypto-burzy

Cieľom thajskej vlády je obmedziť vytváranie nových krypto-účtov prísnymi požiadavkami KYC.

Finančné regulačné orgány v Thajsku sa pripravujú na sprísnenie obmedzení. Tie sa týkajú vytvárania nových účtov na burzách kryptomien.

Podľa správy spoločnosti Bangkok Post z 3. mája Úrad pre boj proti praniu špinavých peňazí (AMLO) oznámil, že od júla musia krypto-burzy osobne overovať totožnosť nových zákazníkov pomocou „dip-chipového” stroja.

Zatiaľ čo noví používatelia môžu v súčasnosti overovať svoju totožnosť pomocou krypto-burzy zasielaním dokumentov online, dip-chipové prístroje naskenujú čip vložený do thajských občianskych preukazov. To si vyžaduje, aby boli zákazníci pri procese overenia fyzicky prítomní. 

Nové pravidlá môžu tiež zabrániť zahraničným investorom, ktorí nemôžu získať thajské občianske preukazy, v prístupe na burzy v krajine.

Zákonodarcovia tiež prejavujú záujem uplatňovať rovnaké pravidlá pri predaji zlata v hodnote viac ako 100 000 THB (zhruba 3 200 USD). 

Niektorí obchodníci so zlatom v hlavnom meste krajiny, Bangkoku, už na overenie totožnosti používajú automaty na čipy.

Sprísnenie predpisov prichádza v čase, keď sa v Thajsku zvyšuje popularita kryptomien. Je to obdobie, keď počet účtov na thajských krypto-burzách stúpol zo 160 000 na konci roka 2020 na takmer 700 000 na začiatku mája. 

Vedúci pracovníci v priemysle vyjadrili obavy, že nové pravidlá potlačia rast thajského krypto-sektoru. 

Poramin Insom, spoluzakladateľ a riaditeľ thajskej krypto-burzy Satang Corp, uviedol:

„Väčšina búrz digitálnych aktív je stále zaneprázdnená prípravou svojich systémov, aby uspokojili rastúci počet klientov, pretože stále prichádzajú nové aplikácie pre účty. Tento rast však možno obmedziť, ak sa proces žiadosti skomplikuje.”

Thajské obchodné združenie prevádzkovateľov digitálnych aktív plánuje usporiadať diskusiu o pripravovaných predpisoch na nadchádzajúcom fóre. To umožní dialóg s regulačnými agentúrami vrátane Komisie pre cenné papiere a burzu a AMLO.

Bitkub, najväčšia thajská burza, ktorú SEC v januári dočasne pozastavila, odmietla komentovať nové požiadavky KYC. Uviedla, že nové pravidlá ešte neboli oficiálne implementované.

V polovici marca centrálna banka postavila mimo zákona použitie stabilných peňazí viazaných na thajský baht.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Thailand to introduce in-person KYC for crypto exchanges. [online]. [cit. 2021-05-03]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/thailand-to-introduce-in-person-kyc-for-crypto-exchanges

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments