23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Thajská komisia pre cenné papiere zakazuje krypto-burzám manipulovať s určitými typmi tokenov...

Thajská komisia pre cenné papiere zakazuje krypto-burzám manipulovať s určitými typmi tokenov vrátane NFT

Thajská komisia pre cenné papiere a burzy schválila pokyny zakazujúce krypto-burzám v krajine podporovať v určitých prípadoch štyri rôzne typy tokenov.

V piatkovom oznámení thajskej komisie SEC regulačný orgán uviedol, že generálny tajomník, Ruenvadee Suwanmongkol, schválil v stredu pokyny pre krypto-burzu. Ide o oznámenie 18/2564 o „Pravidlách, podmienkach a postupoch pre podnikanie v digitálnom majetku”, ktoré vstúpilo do platnosti. 

Nové pravidlá zakazujú thajským burzám narábať s tokenmi založenými na meme, NFT a tokenmi vydanými na burze.

Pokiaľ ide o tokeny vydané burzami, SEC uviedla, že všetky kryptomeny musia presne zodpovedať opisom v ich príslušných dokumentoch, ako aj akýmkoľvek existujúcim pokynom pre digitálne aktíva. Ak burzy nemôžu splniť tieto podmienky, regulačný orgán uviedol, že bude musieť token vyradiť. Podľa SEC majú thajské burzy 30 dní na aktualizáciu svojich pravidiel v súlade s novými pokynmi.

Táto zmena v politike by sa údajne týkala tokenov Dogecoin (DOGE) a Bitkub Coin (KUB), pôvodného tokenu miestnej krypto-burzy s rovnakým názvom.

Thajská komisia pre cenné papiere a burzy vydala tento rok množstvo usmernení a vyhlásení pre jednotlivých obchodníkov a krypto-firmy, niekedy s tvrdým odporom verejnosti. 

Regulačný orgán navrhol požiadavku na minimálny ročný príjem 1 milión bahtov, zhruba 32 000 USD, pre investície do kryptomeny v Thajsku. Úradníci zároveň naznačili, že od investorov by sa mala vyžadovať účasť na školiacom kurze obchodovania s kryptomenami alebo absolvovanie testu. Ten by slúžil na preukázanie ich znalostí.

Krajina juhovýchodnej Ázie má už roky komplikovaný vzťah s kryptomenami. Vo februári sa thajská rada pre cestovný ruch zamerala na japonských držiteľov kryptomien. Snahou bolo oživiť priemysel počas pandémie, mnoho národností nie je schopných vstúpiť do krajiny bez karantény. Vláda ale navrhla aj prísnejšie požiadavky Know Your Customer v krajine.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Thai SEC bans exchanges from handling certain token types including NFTs. [online]. [cit. 2021-06-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/thai-sec-bans-exchanges-from-handling-certain-token-types-including-nfts

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments