20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Ekonomika Texas umožňuje bankám vlastneným štátom držať Bitcoin

Texas umožňuje bankám vlastneným štátom držať Bitcoin

Štátny regulačný úrad v Texase oficiálne potvrdil, že štátne banky v Texase majú povolené ukladať kryptomeny ako Bitcoin (BTC) pre svojich zákazníkov.

Ministerstvo bankovníctva v Texase vo štvrtok vydalo oznámenie, v ktorom uviedlo, že miestne banky majú povolené poskytovať krypto-služby v štáte.

Štátna regulačná agentúra poznamenala: „Banky v Texase môžu zákazníkom poskytovať služby úschovy virtuálnych mien, pokiaľ má banka zavedené primerané protokoly na efektívne riadenie rizík a dodržiavanie platných právnych predpisov.”

Regulátor zdôraznil, že digitálne meny neexistujú vo fyzickej podobe, ale na blockchaine. Preto od vlastníka vyžaduje, aby mal k dispozícii súkromné ​​kľúče. 

Úrad ďalej uviedol, že banky môžu kryptomeny ukladať v mene zákazníkov, a to buď uchovávaním kópií súkromných kľúčov zákazníka alebo držaním aktív priamo v úschove banky vytváraním nových súkromných kľúčov v držbe banky.

„Rovnako ako v prípade metódy úschovy, aj v súčasnosti má banka k dispozícii niekoľko možností bezpečného ukladania, z ktorých každá má charakteristické vlastnosti týkajúce sa úrovne bezpečnosti a prístupnosti. Banka bude musieť určiť, ktorá možnosť úložiska najlepšie vyhovuje okolnostiam,” napísala agentúra.

Agentúra tiež uviedla, že banka by mala ako opatrenie na ochranu svojich kryptomien potvrdiť existenciu primeraného krytia.

Regulačné oznámenie prichádza krátko po tom, čo členovia Snemovne reprezentantov v Texase minulý mesiac prijali zákon o uznávaní kryptomien podľa obchodného práva. 

Ostatné jurisdikcie v USA, ako napr. Wyoming a Nebraska sa aktívne angažujú v krypto-službách. 

Wyoming si v septembri minulého roka prenajal burzu Kraken ako svoju prvú krypto-banku. Federálne charterové banky tiež dostali povolenie na poskytovanie služieb v oblasti kryptomien v júli 2020.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Texas regulator allows state-chartered banks to hold Bitcoin. [online]. [cit. 2021-06-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/texas-regulator-allows-state-chartered-banks-to-hold-bitcoin

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments