Texas umožňuje bankám vlastneným štátom držať Bitcoin

0
169

Štátny regulačný úrad v Texase oficiálne potvrdil, že štátne banky v Texase majú povolené ukladať kryptomeny ako Bitcoin (BTC) pre svojich zákazníkov.

Ministerstvo bankovníctva v Texase vo štvrtok vydalo oznámenie, v ktorom uviedlo, že miestne banky majú povolené poskytovať krypto-služby v štáte.

Štátna regulačná agentúra poznamenala: „Banky v Texase môžu zákazníkom poskytovať služby úschovy virtuálnych mien, pokiaľ má banka zavedené primerané protokoly na efektívne riadenie rizík a dodržiavanie platných právnych predpisov.“

Regulátor zdôraznil, že digitálne meny neexistujú vo fyzickej podobe, ale na blockchaine. Preto od vlastníka vyžaduje, aby mal k dispozícii súkromné ​​kľúče. 

Úrad ďalej uviedol, že banky môžu kryptomeny ukladať v mene zákazníkov, a to buď uchovávaním kópií súkromných kľúčov zákazníka alebo držaním aktív priamo v úschove banky vytváraním nových súkromných kľúčov v držbe banky.

„Rovnako ako v prípade metódy úschovy, aj v súčasnosti má banka k dispozícii niekoľko možností bezpečného ukladania, z ktorých každá má charakteristické vlastnosti týkajúce sa úrovne bezpečnosti a prístupnosti. Banka bude musieť určiť, ktorá možnosť úložiska najlepšie vyhovuje okolnostiam,“ napísala agentúra.

Agentúra tiež uviedla, že banka by mala ako opatrenie na ochranu svojich kryptomien potvrdiť existenciu primeraného krytia.

Regulačné oznámenie prichádza krátko po tom, čo členovia Snemovne reprezentantov v Texase minulý mesiac prijali zákon o uznávaní kryptomien podľa obchodného práva. 

Ostatné jurisdikcie v USA, ako napr. Wyoming a Nebraska sa aktívne angažujú v krypto-službách. 

Wyoming si v septembri minulého roka prenajal burzu Kraken ako svoju prvú krypto-banku. Federálne charterové banky tiež dostali povolenie na poskytovanie služieb v oblasti kryptomien v júli 2020.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Texas regulator allows state-chartered banks to hold Bitcoin. [online]. [cit. 2021-06-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/texas-regulator-allows-state-chartered-banks-to-hold-bitcoin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here