StarColl debutuje s kolekciou Star Wars NFT

0
121

Podľa utorňajšieho oznámenia sa skorá registrácia začne 4. mája – „Dňom hviezdnych vojen“.

Kolekcia Star Wars bude obsahovať viac ako 800 zbierkových predmetov z limitovanej edície z ikonickej franšízy sci-fi filmov, ktoré boli vydané ako NFT na trhu StarColl.

Každý StarColl NFT je digitálnym dvojčaťom skutočného fyzického predmetu z rozsiahlej zbierky Star Wars. Majitelia jednotlivých NFT budú mať údajne tiež možnosť zahrnúť svoje mená do metadát NFT. Tie sa objavia na všetkých budúcich výstavách StarColl.

Vlastníctvo NFT tiež poskytne bezplatné doživotné preukazy na globálnu výstavu StarColl.

Oznámenie tiež odhalilo, že všetky metadáta a informácie o vlastníctve sú zabezpečené na blockchainovej platforme QAN, decentralizovanej sieti, ktorá je údajne odolná voči vektorom útoku algoritmov kvantového vyhľadávania.

V komentári k rozsiahlemu zabezpečeniu kolekcie StarColl NFT uviedol Johann Polecsak, technologický riaditeľ QAN platformy, nasledovné:

„Zabezpečenie NFT je dnes zanedbávanou témou. Nikto nehovorí o problémoch kybernetickej bezpečnosti za ekosystémom NFT. Hackeri môžu zdrojové súbory NFT predané za tisíce dolárov ľahko ukradnúť. NFT StarColl budú zabezpečené kvantovo odolným QAN blockchainom, na ktorom sú uložené metadáta a informácie o vlastníctve.“

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. May the 4th be with you: StarColl debuts Star Wars NFT collection. [online]. [cit. 2021-05-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/may-the-4th-be-with-you-starcoll-debuts-star-wars-nft-collection

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here