21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Spoluzakladateľka Bumble sa vďaka IPO stala najmladšou miliardárkou na svete

Spoluzakladateľka Bumble sa vďaka IPO stala najmladšou miliardárkou na svete

Akcie zoznamovacej aplikácie Bumble prudko vzrástli na burze cenných papierov a z jej 31-ročnej generálnej riaditeľky a zakladateľky Whitney Wolfe Herd sa stala najmladšia self-made miliardárka na svete. 

Jej takmer 12% podiel v spoločnosti má hodnotu 1,6 miliardy USD. 

Akcie Bumble sa otvorili na hodnote 76 $, čo je oveľa viac ako pôvodná cena IPO vo výške 43 $ za akciu. 

Spoločnosť debutovala niekoľko hodín po otvorení trhov.

Podľa prospektu spoločnosti Bumble’s vlastní Wolfe Herd 21,54 milióna akcií, čo predstavuje 11,6% spoločnosti. 

Bumble je druhou najväčšou zoznamovacou aplikáciou, ktorá sa stala verejnou po IPO materskej spoločnosti Match.com, ktorá sa uskutočnila v roku 2015. 

Spoločnosť Match Group sa v roku 2017 pokúsila kúpiť spoločnosť Wolfe Herd’s za 450 miliónov $. So sumou 76 $ za akciu predstavuje trhová kapitalizácia spoločnosti Bumble 8,6 miliárd $. Spoločnosť Match Group, ktorá vlastní aj zoznamovaciu aplikáciu Tinder, má trhovú kapitalizáciu vo výške 45 miliárd $.

Spoločnosť Bumble zaznamenala tržby vo výške 417 miliónov $ za prvých deväť mesiacov roka 2020. To predstavuje nárast z 363 miliónov $ v rovnakom časovom rámci v roku 2019. 

Skupina Match je oveľa väčšia: za prvých deväť mesiacov roku 2020 vykázala tržby vo výške 1,7 miliardy $. V dôsledku verejnej ponuky získala spoločnosť so sídlom v Austine 2,2 miliardy $. 

Wolfe Herd založila spoločnosť Bumble v roku 2014 krátko potom, ako žalovala Tinder, svojho predchádzajúceho zamestnávateľa, za sexuálne obťažovanie. 

Tvrdila, že jej bývalý šéf a priateľ, Justin Mateen, poslal vyhrážky, hanlivé texty a zbavil ju spoluzakladateľstva v Tinderi. 

Spoločnosť Tinder poprela akékoľvek protiprávne konanie a prípad bol rýchlo a dôverne vyriešený.

Zdroj:

FORBES, 2021. Bumble Cofounder Becomes World’s Youngest Self-Made Woman Billionaire, Thanks To IPO. [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://www.forbes.com/worlds-billionaires/?sh=26b86b835864

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments