13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Jeffa Bezosa draží lístok na prvý let do vesmíru

Spoločnosť Jeffa Bezosa draží lístok na prvý let do vesmíru

V stredu spoločnosť Blue Origin patriaca Jeffovi Bezosovi oznámila, že draží jedno sedadlo pre svoju vôbec prvú vesmírnu cestu na palube lode New Shepard. 

Päťtýždňová verejná aukcia je rozdelená do troch samostatných fáz. Prvou z nich je zapečatená online aukcia, ktorá potrvá do 19. mája. 

Druhá fáza sa začne bezprostredne potom a umožní účastníkom umiestniť nezapečatené verejné ponuky v akejkoľvek výške. 

Tretie a zároveň posledné kolo bude živou aukciou 12. júna, teda asi päť týždňov pred komerčnou misiou pre cestujúcich.

Výťažok z aukcie bude určený pre neziskovú organizáciu Blue Origin’s Club for the Future, ktorá pomáha mladým ľuďom pri hľadaní práce a zamestnaní sa v oblasti STEM (Science, technology, engineering, and mathematics). 

New Shepard, loď spoločnosti Blue Origin, dokáže prepraviť až šesť osôb. 

Spoločnosť nezverejnila mená ostatných cestujúcich ani ceny, ktoré zaplatili za zabezpečenie letenky na historický výlet. Napriek tomu podľa správy agentúry Reuters z roku 2018 plánoval Bezos účtovať cestujúcim 200 000 až 300 000 USD za jedno sedadlo.

Podľa tlačovej správy Blue Origin absolvovala loď New Shepard viac ako tucet po sebe idúcich misií do vesmíru a späť. 

Výlet naplánovaný na 20. júla bude prvým, čo kozmická loď, pomenovaná po Alanovi Shepardovi, odštartuje s posádkou a cestujúcimi na palube.

„Toto miesto zmení váš pohľad na svet,” napísala spoločnosť. 

Viac o aukcii, vrátane toho, ako sa zaregistrovať sa dozviete na webových stránkach Blue Origin.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Jeff Bezos’ Blue Origin Is Auctioning Off a Ticket for Its First Space Tourism Flight. [online]. [cit. 2021-05-07]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/jeff-bezos-blue-origin-auctioning-seat-for-first-space-tourism-flight

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments