27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Španielsko miluje blokchain, túto technológiu využíva 11 %

Španielsko miluje blokchain, túto technológiu využíva 11 %

Nedávna štúdia podnikovej poradenskej firmy IDC Španielsko zistila, že podniky využívajú blockchain v krajine viac ako kedykoľvek predtým.

V Španielsku rastie používanie decentralizovaných technológií. Reč nie je nehovoríme len o kryptomenách, ale o blockchaine všeobecne, najmä na podnikové účely.

Od obcí a verejných univerzít až po korporácie a priemyselné odvetvia prijíma blockchain čoraz viac podnikateľov. Tým sa zvyšuje rozmanitosť ekosystému.

Podľa správy obchodnej poradenskej spoločnosti IDC Španielsko je asi 46 % veľkých spoločností v Španielsku za začlenenie blockchainových a kryptografických technológií za účelom zvýšenia svojej bezpečnosti.

V Španielsku rastie využitie technológií blockchain

Správa „Najmodernejšie technológie blockchainu a kryptografických technológií v Španielsku” bola publikovaná spoločnosťou IDC v spolupráci s technologickou spoločnosťou REALSEC. 

Správa hodnotí, ako sa technológie blockchainu vyvinuli v španielskych spoločnostiach.

Okrem toho uvádza, že 1 zo 4 spoločností v Španielsku bola vystavená blockchainovým technológiám. Napriek tomu 11 % obchodného sektora aktívne využíva blockchain. To je výrazný nárast v porovnaní s 1 % zaznamenaným len pred jeden a pol rokom.

Správa tiež poznamenáva, že sa očakáva, že 17 % logistických spoločností bude mať vzťah s blockchainovou spoločnosťou.

Jesús Rodríguez, generálny riaditeľ spoločnosti Realsec, v rozhovore zverejnenom na oficiálnych webových stránkach jeho spoločnosti uviedol, že hoci má použitie blockchainových riešení v španielskom priemysle čoraz väčšiu obľubu, stále je potrebné pracovať na jeho efektívnosti a ukázať ho ako životaschopnú konkurenciu proti iným centralizovaným a tradičnejším riešeniam.

„Nová ekonomika si vyžaduje prijatie nových obchodných modelov založených na digitálnych inováciách. V tejto súvislosti sa v roku 2020 začal blockchain vnímať ako efektívna technológia, ktorá prispieva k znižovaniu nákladov a rizík, a súčasne ako jedna z hlavných technologických stratégií, ktoré chcú začleniť veľké množstvo spoločností.”

Španielsko miluje technológiu blockchain. Napriek tomu vláda nie je veľmi priateľská čo sa týka filozofie kryptomien. Dokonca uvažovala o používaní AI na identifikáciu obchodníkov s kryptomenami. 

Zdá sa, že Španielsko je ďalšia krajina s “blockchain, nie s Bitcoin” myslením.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. 11% Of Business In Spain Use Blockchain Technology, Report. [online]. [cit. 2021-04-11]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/spain-blockchain-enterprise-use-grew-to-11-percent/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments