13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny 4 dôvody, ktoré naznačujú, že Altcoin sezóna 2021 sa oficiálne začala

4 dôvody, ktoré naznačujú, že Altcoin sezóna 2021 sa oficiálne začala

S najnovším trojciferným zvýšením hodnoty viacerých altcoinov sú tu štyri možné dôvody, ktoré ukazujú, prečo je sezóna 2021 altcoinov už tu.

Trh s kryptomenami horí. Trhová kapitalizácia sa prvýkrát v histórii vyšvihla na 2 trilióny USD.

Je zaujímavé, že k tomu viedli väčšinou altcoiny, ktoré prudko stúpali na hodnote. Vážne predpoklady o predstave, že sezóna altcoinov 2021 sa pripravuje, vyvolal Bitcoin, keď sa mu za posledný mesiac viackrát nepodarilo prelomiť hranicu 60 000 USD.

Spoločnosť Secrets of Crypto, ktorá je jedným z rešpektovaných analytikov kryptomeny, uviedla, že sa sezóna altcoinov pre rok 2021 práve začína.

V tejto súvislosti sa pozrime na niekoľko dôvodov, pre ktoré by to mohlo tak byť.

Bitcoinová dominancia na dvojročnom minime

Dominancia Bitcoinu je najlepšou metrikou na meranie relatívnej sily altcoinov v ktoromkoľvek okamihu. Je to meranie podielu Bitcoinu v porovnaní s podielom na celom trhu.

Index sa momentálne nachádza na 1-ročnom minime pod 56%. Naposledy sa tak stalo v roku 2019.

Je tiež dôležité poznamenať, že index dominancie BTC sa len pred pár dňami prelomil pod kritickú trendovú líniu stúpajúcej podpory, čo umožnilo altcoinom získať ešte viac sily.

Vážny pokles dominancie Bitcoinu umožnil mnohým altcoinom zvýšiť ich hodnotu v USD. To platí pre veľké, stredné a dokonca aj malé kryptomeny, čo je definitívnym znakom toho, že sezóna altcoinov sa pripravuje.

btcd-apr6
Bitcoinová dominancia. 1-ročné minimum. Zdroj: TradingView

CryptoCobrrence so strednou alebo nižšou trhovou kapitalizáciou v posledných týždňoch vybuchli

Najnovší príklad je WAZIRX s celkovou trhovou kapitalizáciou približne 1,07 mld. USD a nárastom 1400 %.

Krypto-akíva sa v posledných mesiacoch rozrástli a v posledných dvoch mesiacoch zdvojnásobili.

Projekty ako BitTorrent zaznamenali prudký nárast o viac ako 2000 % za pár týždňov a takmer 750 % za mesiac. Existuje množstvo ďalších príkladov, ako je Theta, Filecoin atď. Tie išli v podobných stopách.

To ukazuje, že kapitál prúdi z BTC na altcoiny výrazným spôsobom.

Tok kryptomeny sa pohybuje

Všetky vyššie uvedené skutočnosti sa veľmi dobre zhodujú s príbehom, ktorý bežne vyjadruje účet analytika SecretsOfCrypto na Twitteri. V príspevku z februára načrtol tok kapitálu a spôsob, ako sa to deje počas supercyklov altcoinu.

Už teraz môžeme vidieť, že peniaze idú z Bitcoinu do ďalších kryptomien, ktoré sú dokonale predvádzané v klesajúcej dominancii BTC. Ďalej popisuje psychológiu trhu a to, ako sa záujem posúva a zrýchľuje smerom k altcoinom.

flow-twitter
Zdroj: účet používateľa SecretsOfCrypto na Twitteri

Záujem o „altcoiny” bude stúpať počas celého roka 2021.

ICO Boom z roku 2017 a NFT Boom z roku 2021

Toto je ďalší hlavný signál, že sezóna altcoinov prekvitá. Koncom roka 2017 a začiatkom roka 2018 sme videli množstvo tokenov ponúkaných prostredníctvom počiatočných ponúk ICO, ktoré raketovo stúpajú a dosahujú obrovské zisky. 

Teraz existuje ďalší trend, ktorý, ako sa zdá, prekonal trend ICO. Sú to NFT.

Záujem o NFT bol prelomený v momente predaja digitálneho diela s názvom „Everydays: The First 5,000 Days” od umelca Beeple za 69 miliónov USD.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. 4 Reasons Altcoin Season 2021 Has Officially Started. [online]. [cit. 2021-04-11]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/4-reasons-altcoin-season-2021-has-officially-started/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments