17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Prvý svetový ETP Cardano a Stellar uvedený na švajčiarsku burzu

Prvý svetový ETP Cardano a Stellar uvedený na švajčiarsku burzu

Švajčiarska spoločnosť 21Shares AG (predtým známa ako „Amun AG”) oznámila, že čoskoro uvedie na trh prvé ETP typu $ ADA a $ XLM na svete na švajčiarskej burze cenných papierov (alias SIX Swiss Exchange). Spoločnosť sa v súčasnosti považuje za jedného z priekopníkov vo vydávaní produktov obchodovaných na krypto-burze (ETP), o ktorých informovala nasledovne:

„ETP sú kolateralizované, neúročené dlhové cenné papiere určené na replikáciu výkonnosti podkladového aktíva,.”

Švajčiarska firma uvádza na trh tieto dva ETP („AADA“ a „AXLM“) – v reakcii na „nedávny nárast záujmu o tieto aktíva” – 26. apríla.

Hany Rashwan, generálny riaditeľ spoločnosti 21Shares AG, uviedol:

„Po aktívnom lobovaní s úradmi s cieľom rozšíriť inovatívne a progresívne uvedenia aktív na trh sme na dobrej ceste k dodaniu týchto nových a na trhu významných krypto ETP. Ako popredný vydavateľ kryptomien ETP nás švajčiarske aj európske inštitúcie žiadajú o jednoduchý a efektívny prístup k týmto novým blockchainovým technológiám. Tieto nové ETP poskytujú to, čo požadovali. Očakávame, že v tomto štvrťroku pribudnú ďalšie 2 nové krypto ETP.”

Tlačová správa 21Shares potom poskytla ďalšie podrobnosti o týchto dvoch produktoch:

Štruktúra ETP je 100 % fyzicky zabezpečená, segregovaná a replikuje sledovanie oboch kryptomien v pomere 1: 1.”

„Coinbase prevezme dozor nad XLM a Kingdom Trust pre ADA. Cieľom fyzickej replikácie pre AXLM a AADA je sledovať výkonnosť Stellar (XLM) a Cardano (ADA). Obidva produkty majú základný poplatok 2,5 % a budú k dispozícii aj na MTF v Stuttgarte a Dusseldorfe.”

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. World’s First Cardano and Stellar ETPs To Launch on Swiss Stock Exchange. [online]. [cit. 2021-04-23]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/04/worlds-first-cardano-and-stellar-etps-to-launch-on-swiss-stock-exchange/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments