-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Prečo je Singapur magnetom pre podnikateľov z celého sveta?

Prečo je Singapur magnetom pre podnikateľov z celého sveta?

Napriek tomu, že sa obchodné prostredie Singapuru radí medzi najatraktívnejšie, nepríjemnou pravdou zostáva, že nie všetky začínajúce podniky uspejú. V roku 2020 sa tieto výzvy dostali do ešte väčších výšok, pretože zakladatelia čelili boju o to, ako viesť svoje podniky počas globálnej pandémie.

Dr. Sandhya Sriram a jej tím majú radikálny nápad. Chcú vyrábať morské plody z kmeňových buniek. Inžinier Suresha Venkataraya je na misii vynálezu nositeľného prístroja na dialýzu obličiek. Technologický podnikateľ Shaun Chong rozširuje svoje podnikanie tak, aby sa stalo dominantnou logistickou technologickou spoločnosťou v regióne. A začínajúci podnik umelej inteligencie niekoľkonásobnej podnikateľky, Peiru Teo, buduje chatboty pre spoločnosti a vlády.

To, čo majú títo štyria podnikatelia spoločné s tisíckami ďalších začínajúcich zakladateľov v Singapure, je to, že si vybrali túto krajinu ako svoju domovskú základňu pre inovácie. Je to voľba, pri ktorej sa domnievajú, že zvyšuje ich šance na úspech, najmä v čase globálnej krízy a vo svete, ktorý je v stave zmien.

Otvorenosť Singapuru voči originálnym vizionárskym myšlienkam je len jedným z dôvodov, prečo sa čoraz viac považuje za Silicon Valley v regióne a za ideálne podnikateľské prostredie pre začínajúce podniky, nadnárodné spoločnosti aj inkubátory s rizikovým kapitálom.

Dynamický ekosystém krajiny a rozmanitá populácia, ktorá je technicky zdatná, z nej robí elektráreň na budovanie a rast nových firiem.

To je dôvod, prečo inovatívne startupy v oblasti špičkových technológií, digitálne podniky a tvorcovia podnikových riešení zakladajú svoje centrály v Singapure.

Silná sieť medzinárodných spoločností, rizikového kapitálu a inkubátorov v Singapure posúva podnikateľov do blízkosti potenciálnych investorov a financovania, čím uľahčuje prístup ku kľúčovým zdrojom potrebných na rozvoj ich podnikania.

Samotný dobre prepojený ekosystém však nie je jediným kľúčom k úspechu. Kultúra podporujúca inovácie je nevyhnutnosťou.

4 dôvody, prečo je Singapur magnetom pre podnikateľov z celého sveta?

  1. Priateľské obchodné prostredie – Svetová banka neustále zaraďuje Singapur do Top 3 kvôli ľahkému podnikaniu.
  2. Brána do juhovýchodnej Ázie – Singapur sa nachádza v srdci juhovýchodnej Ázie, najrýchlejšie rastúceho internetového regiónu na svete, s veľkosťou trhu viac ako 670 miliónov ľudí.
  3. Právny systém – Podľa medzinárodného indexu duševného vlastníctva USA v roku 2020 je Singapur jedným z finančne najtransparentnejších na svete a táto krajina je v top 10 v rôznych kategóriách globálneho indexu 2020.
  4. Vzdelávací systém – V roku 2020 bude Singapur v správe Svetovej banky naďalej na popredných priečkach ako najlepšia krajina pre rozvoj ľudského kapitálu. Vďaka systému vzdelávania na svetovej úrovni a schopnosti prilákať globálne talenty sa umiestnila na prvom mieste zo 157 ekonomík.

Zdroj: 

CNBC, 2021. Why Singapore is a Magnet for Entrepreneurs Around the World. [cit. 2021-02-08]. [online]. Dostupné na: https://www.cnbc.com/advertorial/innovation-nation-entrepreneurs-playground/?__source=speedbump%7Csgtripartite&ndg_label=Native-Tout&ndg_source=Polar&mvt=i&mvn=92b9aca9ad77452c94af47a2d67dbfec&mvp=NA-CNBC-11239420&mvl=%20%5BNativeRiver%5D 

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments