-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Accelerate Financial Technologies chce začleniť Bitcoin do obchodovania na kanadskej burze

Accelerate Financial Technologies chce začleniť Bitcoin do obchodovania na kanadskej burze

Kanadským regulačným orgánom cenných papierov bol predložený predbežný prospekt nového fondu obchodovaného na burze s Bitcoinmi (ETF). 

Investičná spoločnosť Accelerate Financial Technologies v stredu oznámila, že žiada o schválenie zaradenia ETF Accelerate Bitcoin na burzu v Toronte (TSX) pod označením „ABTC”. ETF by ponúkala jednotky denominované v americkom aj kanadskom dolári s poplatkom 0,70% za správu.

Julian Klymochko, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Accelerate, tvrdí: „Bitcoin je jednou z najvýkonnejších tried aktív na 1-ročnej, 3-ročnej, 5-ročnej a 10-ročnej báze, absolútnej aj s ohľadom na riziko.” Ďalej uvádza: ,,Vzhľadom na historické výsledky a budúci potenciál Bitcoinu a jeho vlastnosti diverzifikácie portfólia sa tešíme, že ponúkneme investorom expozíciu v triede aktív v ľahko použiteľnom a nízkonákladovom ETF.”

Accelerate nie je jedinou spoločnosťou, ktorá dúfa, že Bitcoin získa (BTC, + 2,67%) ETF uvedený v Kanade. Dňa 13. januára spoločnosť Arxnovum Investments Inc. podala dokumenty pre Bitcoin ETF Arxnovum, ktoré tiež plánovali uviesť na zozname TSX.

V susedných USA, po viacnásobnom zamietnutí minulých ponúk na Bitcoinové ETF Komisiou pre cenné papiere, boli od decembra 2020 podané dve nové žiadosti od spoločností VanEck a Valkyrie.

Zdroj: 

Coindesk, 2021. Canadian Firm Files for Bitcoin ETF on Toronto Stock Exchange [online]. Dostupné na: https://www.coindesk.com/canadian-firm-files-for-bitcoin-etf-on-toronto-stock-exchange [cit. 2021-02-03]

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments