Accelerate Financial Technologies chce začleniť Bitcoin do obchodovania na kanadskej burze

0
127

Kanadským regulačným orgánom cenných papierov bol predložený predbežný prospekt nového fondu obchodovaného na burze s Bitcoinmi (ETF). 

Investičná spoločnosť Accelerate Financial Technologies v stredu oznámila, že žiada o schválenie zaradenia ETF Accelerate Bitcoin na burzu v Toronte (TSX) pod označením „ABTC“. ETF by ponúkala jednotky denominované v americkom aj kanadskom dolári s poplatkom 0,70% za správu.

Julian Klymochko, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Accelerate, tvrdí: „Bitcoin je jednou z najvýkonnejších tried aktív na 1-ročnej, 3-ročnej, 5-ročnej a 10-ročnej báze, absolútnej aj s ohľadom na riziko.“ Ďalej uvádza: ,,Vzhľadom na historické výsledky a budúci potenciál Bitcoinu a jeho vlastnosti diverzifikácie portfólia sa tešíme, že ponúkneme investorom expozíciu v triede aktív v ľahko použiteľnom a nízkonákladovom ETF.“

Accelerate nie je jedinou spoločnosťou, ktorá dúfa, že Bitcoin získa (BTC, + 2,67%) ETF uvedený v Kanade. Dňa 13. januára spoločnosť Arxnovum Investments Inc. podala dokumenty pre Bitcoin ETF Arxnovum, ktoré tiež plánovali uviesť na zozname TSX.

V susedných USA, po viacnásobnom zamietnutí minulých ponúk na Bitcoinové ETF Komisiou pre cenné papiere, boli od decembra 2020 podané dve nové žiadosti od spoločností VanEck a Valkyrie.

Zdroj: 

Coindesk, 2021. Canadian Firm Files for Bitcoin ETF on Toronto Stock Exchange [online]. Dostupné na: https://www.coindesk.com/canadian-firm-files-for-bitcoin-etf-on-toronto-stock-exchange [cit. 2021-02-03]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here