Používatelia Gemini môžu teraz nakupovať Bitcoin prostredníctvom služieb Apple Pay a Google Pay

0
133

Hlavná americká burza kryptomien, Gemini, teraz umožňuje svojim používateľom nakupovať kryptomeny ako Bitcoin (BTC) prostredníctvom služieb Apple Pay a Google Pay.

Podľa štvrtkového oznámenia môžu používatelia Gemini teraz pripojiť svoje debetné karty k Apple Pay alebo Google Pay za nákup kryptomeny na platforme. 

Nová funkcia je k dispozícii pre viac ako 30 kryptomien podporovaných na platforme Gemini. Patria tu aj hlavné coiny ako BTC, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a Bitcoin Cash (BCH). Z tokenov tu patria tie, ktoré sú založené na ETH, ako AAVE, DAI a Maker’s MKR.

Spoločnosť Gemini nešpecifikovala výšku poplatkov potrebných na nákup kryptomeny cez Apple Pay alebo Google Pay.

Platforma si ponecháva 3,49 % z celkovej sumy nákupu z vkladov uskutočňovaných prostredníctvom prevodov debetnými kartami. Bankové prevody a vklady medzi kryptomenami sú na druhej strane bezplatné.

Odvetvie kryptomien sa v posledných mesiacoch rozširuje, pokiaľ ide o rastúcu integráciu s tradičnými finančnými platobnými službami, ako je Apple Pay. 

Vo februári hlavný procesor pre krypto-platby, BitPay, ohlásil významnú integráciu Apple Pay. Tá umožňuje používateľom pripojiť sa k Apple Wallet a platiť za tovar a služby digitálnymi mincami ako BTC, ETH a LTC. 

Kryptomenová platobná firma Simplex tiež umožnila používateľom Apple Pay v marci kúpiť kryptomenu COTI.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Gemini users can now buy Bitcoin with Apple Pay and Google Pay. [online]. [cit. 2021-04-23]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/gemini-users-can-now-buy-bitcoin-with-apple-pay-and-google-pay

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here