Paypal umožňuje platby kryptomenou v miliónoch obchodoch so spustením služby „Checkout With Crypto“

0
145

Gigant Paypal spustil službu „Checkout With Crypto“, ktorá umožňuje spotrebiteľom uskutočňovať platby pri miliónoch obchodníkoch pomocou kryptomien v ich peňaženkách Paypal. „Je to prvýkrát, čo môžete bez problémov používať kryptomeny rovnakým spôsobom ako kreditnú alebo debetnú kartu vo svojej peňaženke Paypal,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Paypal.

Krypto-platby prostredníctvom Paypalu sú teraz povolené pri miliónoch obchodníkoch.

Spoločnosť Paypal Holdings Inc. v utorok oznámila spustenie novej služby s názvom „Pokladňa pomocou kryptomeny“

Podrobnosti oznámenia:

Zákazníci Paypalu s kryptomenami držanými v USA, ktorí budú k dispozícii miliónom globálnych online firmám a budú sa v nadchádzajúcich mesiacoch naďalej rozširovať sa budú môcť čoskoro rozhodnúť. Budú si môcť zvoliť, či budú pri platbe v Paypale platiť kryptomenou.

„Pokladňa s kryptomenou sa automaticky objaví v peňaženke Paypal pri pokladni pre zákazníkov s dostatočným zostatkom kryptomeny na pokrytie nákupu,“ dodáva sa v oznámení. 

„Všetky transakcie sú zúčtované v USD a prepočítané na príslušnú menu pre daný podnik štandardnými konverznými kurzami Paypal.“

V súčasnosti sú podporované kryptomeny ako Bitcoin, Bitcoin cash, Litecoin a Ethereum.

Spustenie kryptomenovej platobnej služby Paypal nasledovalo po tom, ako spoločnosť Tesla od Elona Muska prijala BTC ako platobný prostriedok pre svoje automobily. 

Obchodníci Paypalu však budú dostávať fiat menu. Medzitým tzv. „Technoking“ spoločnosti Tesla, Elon Musk, uviedol, že jeho spoločnosť si ponechá všetky platby BTC bez toho, aby ich konvertovala na fiat menu. 

Spoločnosť Visa tiež pracuje na tom, aby umožnila platby BTC v 70 miliónoch obchodoch.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. BREAKING: PayPal U.S. Customers Now Allowed to Use Crypto to Pay Merchants [online]. [cit. 2021-03-30]. Dostupné na: https://u.today/breaking-paypal-customers-now-allowed-to-use-crypto-to-pay-merchants-globally

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here