21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Otec Michaela Browna a aktivisti spoločnosti Ferguson požadujú od organizácie Black Lives...

Otec Michaela Browna a aktivisti spoločnosti Ferguson požadujú od organizácie Black Lives Matter 20 miliónov $

Medzinárodná aliancia Black Freedom a Michael Brown starší, otec tínedžera, ktorého v roku 2014 zabil vo Fergusone v Missouri policajt Darren Wilson, požadujú od organizácie Black Lives Matter 20 miliónov $.

Žiadosť je adresovaná nadácii Black Lives Matter Global Network Foundation. Odhaľuje, že v roku 2020 získala dary vo výške viac ako 90 miliónov $. 

Hnutie Black Lives Matter získalo národnú pozornosť po protestoch, ktoré sa konali ako reakcia na smrť 18-ročného mladíka. 

Opätovná pozornosť pre Michaela Browna sa dostavila v roku 2020 po vraždách Georga Floyda, Breonny Taylorovej a Ahmaud Arberyovej.

Tory Russell, aktivista a spoluzakladateľ IBFA, ktorý vystúpil s Michaelom Brownom starším, načrtol ich požiadavku. Takisto uviedol, na čo sa tieto prostriedky použijú vo videu, ktoré bolo zverejnené na sociálnych sieťach. 

Russell tiež zdôraznil, že Brown dostal iba 500 $ od skupín pridružených k nadácii Black Lives Matter.

IBFA tiež vydalo vyhlásenie k žiadosti a citovalo Browna, ktorý sa pýtal, kam pôjdu všetky prostriedky zhromaždené spoločnosťou BLM.

„Prečo moja rodina nedostala od hnutia nijakú pomoc?” pýtal sa Brown vo vyhlásení. „Ako môžete nechať rodiny, ktoré pomáhajú komunite, bez akýchkoľvek finančných prostriedkov?” pokračoval.

V správe Associated Press organizácia Black Lives Matter Global Network Foundation uviedla, že poskytla granty vo výške 21,7 milióna $ skupinám BLM a ďalším organizáciám vedeným ľuďmi čiernej pleti a v roku 2020 skončila s bilanciou viac ako 60 miliónov $.

„Financovanie budú využívať niekoľko rokov na obnovenie úsilia komunity, poskytnutie vzájomnej pomoci a programov pre komunitu ľudí s tmavou farbou pleti ako aj na založenie komunitného centra na počesť Mika Browna mladšieho, ktoré bude slúžiť komunite,” uviedlo IBFA vo vyhlásení, kam pôjde požadovaných 20 miliónov $.

„Cieľom je vybudovať centrum, kde sa spojí aktivizmus a posilnenie postavenia komunity pre dobro oblasti St. Louis. Peniaze dostanú aj ďalšie rodiny postihnuté policajnou brutalitou.”

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Michael Brown’s Father and Ferguson Activists Request $20 Million From Black Lives Matter for Organizing Efforts. [cit. 2021-03-04]. [online]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/michael-browns-father-ferguson-activist-request-20-million-from-black-lives-matter-for-organizing-efforts

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments