-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Obavy z nového variantu vírusu tlmia obchod na vianočných trhoch v Európe

Obavy z nového variantu vírusu tlmia obchod na vianočných trhoch v Európe

Ako jeden z mála miest v Európe sa Frankfurt rozhodol, že aj napriek nepriaznivej pandemickej situácií každoročné vianočné trhy nezruší. 

Obavy z nového variantu koronavírusu a bezpečnostné obmedzenia sa ale postarali o pokles obchodu. A to takmer o 50 % v porovnaní s pred dvoch rokov. Mnohí majitelia stánkov sú ale radi, že majú vôbec otvorené.

„Naozaj máme radosť, že tu môžeme byť tento rok,” povedala vedúca stánku so sviečkami Anuschka Haman. „Sme vďační Frankfurtu za to, že tu môžeme byť, pod podmienkou, že sa budeme držať obmedzení, ako je nosenie masky.”

Iní také šťastie nemajú. V spolkových krajinách Nemecka ako je Bavorsko a Sasko a v susednom Rakúsku sa trhy zatvorili. Ekonómovia ale tvrdia, že na konci tunela je svetlo.

Holger Schmieding, hlavný ekonóm z Berenberg Bank v Londýne, uviedol: „Hoci sa výhľad na najbližšie obdobie skutočne zhoršil pre ekonomiku a najmä pre súkromnú spotrebu, existuje teraz väčšia pravdepodobnosť, že napríklad vo februári budú ľudia plne chránení a budú si môcť opäť užívať život.”

Táto optimistická predpoveď ale teraz závisí od schopnosti zdravotníckych úradov potlačiť hrozbu, ktorú predstavuje variant omikron.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. COVID fears dampen trade at Europe’s Christmas markets. [online]. [cit. 2021-11-30]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/11/27/covid-fears-dampen-trade-at-europe-s-christmas-markets

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments