27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Technológie O polovicu kratší let: United Airlines prináša nadzvukové cestovanie prostredníctvom prúdových lietadiel...

O polovicu kratší let: United Airlines prináša nadzvukové cestovanie prostredníctvom prúdových lietadiel s nulovým obsahom uhlíka

Letecká spoločnosť United Airlines oznámila plány na nákup 15 ekologických nadzvukových dopravných lietadiel od začínajúceho výrobcu lietadiel Boom Supersonic.

Podľa plánu by mali vystúpiť na oblohu v roku 2029. Modely od spoločnosti Boom Overture by boli prvé nadzvukové lietadlá, ktoré lietali pre komerčnú leteckú spoločnosť od doby, kedy Concorde odišiel do dôchodku v roku 2003.

United sú prvými americkými leteckými spoločnosťami zadávajúcimi objednávku lietadlám, ktoré podľa leteckej spoločnosti sľubujú skrátenie času letu do viac ako 500 miest.

Vo vyhlásení letecká spoločnosť uviedla, že súhlasila s nákupom až 50 prúdových lietadiel Overture, od počiatočných 15 plus potenciálnych ďalších 35, až do preukázania, že lietadlo „spĺňa náročné požiadavky bezpečnosti, prevádzky a udržateľnosti spoločnosti United”.

„Spoločnosť United pokračuje vo svojej trajektórii budovania inovatívnejšej a udržateľnejšej leteckej spoločnosti. Vďaka dnešnému technologickému pokroku je životaschopnejšia aj pre nadzvukové lietadlá,” uviedol výkonný riaditeľ United Airlines, Scott Kirby.

Výrobca Boom tvrdí, že lietadlo bude mať čisté nulové emisie uhlíka. Zároveň bude schopné lietať na 100 % trvalo udržateľného leteckého paliva (SAF). To sa vyrába zo zdrojov, ako sú odpadové produkty.

Boom tiež tvrdí, že lietadlo bude schopné prepravovať cestujúcich zhruba dvojnásobnou rýchlosťou ako súčasné obchodné prúdové lietadlá. To by skrátilo čas letu z Londýna do New Yorku na 3,5 hodiny a z Tokia do San Francisca na zhruba 6 hodín.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. United Airlines is bringing supersonic travel back with order for net-zero carbon jets. [online]. [cit. 2021-06-12]. Dostupné na: https://www.euronews.com/next/2021/06/03/united-airlines-is-bringing-supersonic-travel-back-with-order-for-net-zero-carbon-jets

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments