13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Technológie Meta robí prvý krok k tomu, aby sa metavesmír stal skutočnosťou s...

Meta robí prvý krok k tomu, aby sa metavesmír stal skutočnosťou s aplikáciou Horizon Worlds

Spoločnosť Meta otvorila prístup k svojej novej platforme virtuálnej reality (VR) Horizon Worlds pre používateľov v Spojených štátoch a Kanade po viac ako roku v režime súkromného testovania.

Je to prvý pokus o uvoľnenie produktu, odkedy sa Facebook premenoval na Meta. Zároveň je v súlade s víziou „metaverse” generálneho riaditeľa Marka Zuckerberga.

Aplikácia, ktorá je k dispozícii osobám starším ako 18 rokov, umožňuje používateľom vytvárať si vlastné svety a minihry. Je to podobné ako Roblox a svet OASIS VR od Ready Player One.

Platformu Horizon Worlds spustili v beta verzii minulý rok pre používateľov Oculus VR.

„Našou víziou Horizon Worlds je oživiť VR priestor vhodný pre tvorcov s najlepšími nástrojmi na budovanie sociálneho sveta,” uviedla Meta vo svojom oznámení.

„Posledný rok sme strávili vývojom týchto nástrojov a ich vylepšovaním na základe spätnej väzby od tvorcov.”

V októbri spoločnosť Facebook oznámila zmenu názvu na Meta. Uviedla, že v priebehu budúceho roka minie približne 10 miliárd USD (8,8 miliardy EUR) na vývoj technológií na vybudovanie metavesmíru.

„Dúfame, že v nasledujúcom desaťročí sa metaverza dostane k miliarde ľudí, bude hostiť stovky miliárd dolárov digitálneho obchodu. Zároveň veríme, že podporí pracovné miesta pre milióny tvorcov a vývojárov,” napísal Zuckerberg v októbri.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. Meta takes its first step in making the metaverse real with Horizon Worlds app. [online]. [cit. 2021-12-11]. Dostupné na: https://www.euronews.com/next/2021/12/10/meta-takes-its-first-step-in-making-the-metaverse-real-with-horizon-worlds-app

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments