23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Solana (SOL) a Enzyme (MLN) rastú, širší trh zatiaľ konsoliduje

Solana (SOL) a Enzyme (MLN) rastú, širší trh zatiaľ konsoliduje

Rýchlo rastúci ekosystém a nedávne zalistovanie na Coinbase pomohli kryptomenám SOL a MLN odraziť sa od nedávnych miním, Širší trh zatiaľ konsoliduje.

Významné cenové korekcie, aké sme zažili v máji, spôsobili veľkú bolesť väčšine obchodníkom a investorom. Môžu byť rozsudkom smrti pre niektoré bojujúce projekty, pretože držitelia tokenov kapitulujú a predávajú svoje podiely za každú ponúkanú cenu. 

Aj keď sú tieto obdobia užitočné na elimináciu slabín a odstránenie nepotrebných projektov, ponúkajú rôznym projektom aj príležitosť vyčnievať z davu a prilákať pozornosť nedočkavých investorov hľadajúcich bezpečné útočisko počas nestálych trhov.

Dva projekty, ktoré boli odolnejšie ako ostatné kryptomeny a z ich maxím z 18. mája klesli len o necelých 20 %, sú Solana (SOL) a Enzyme (MLN).

Enzyme prospieva Coinbase

Spomedzi 200 najlepších tokenov prekonal Enzyme trhy, keď sa po výpredaji odrazil od svojho supportu. MLN vyletel zo svojho minima zo 4. júna 75,50 USD až o 150 % na hodnotu 185 USD (7. júna). Zaznamenaný rekord v objeme obchodov za 24 hodín dosiahol 45 miliónov dolárov.

MLN / USDT 4-hodinový graf. Zdroj: TradingView

Enzyme je protokol decentralizovaných financií (DeFi) určený na správu aktív v sieti. Jej cieľom je umožniť investorom budovať, škálovať a monetizovať investičné stratégie, ktoré môžu využívať ostatní členovia komunity Enzyme.

Po relatívne pokojnom začiatku júna začal Enzyme na Twitteri od 6. júna dostávať viac pozornosti, keď analytik Messari Jack Purdy poukázal na to, že „aj pri poklese cien o 40 % spred niekoľkých týždňov sa Enzyme AUM stále blíži k historickým maximám”.

Aj keď nedošlo k významnému vývoju protokolu, cena začala výrazne stúpať od 4. júna. Správa z 8. júna o pridaní MLN na Coinbase Pro sa javí ako hnacia sila nedávneho prudkého rastu ceny. Tá demonštruje, že Coinbase má stále potenciál ovplyvňovať ceny.

Solana sa odrazila zo svojho minima z 19. mája

Druhým tokenom, ktorý sa rýchlo odrazil od májového pádu, je Solana (SOL). Ide o proof-of-stake protokol, ktorý je schopný spracovať 65 500 transakcií za sekundu (TPS).

Moment tohto projektu sa začal zvyšovať 2. júna po ohlásenom spustení platformy Metaplex NFT. Tá ponúka „radikálne nový prístup k NFT a výkladom v NFT obchodoch” na blockchaine Solana.

4-hodinový graf SOL / USDT. Zdroj: TradingView

Na toto oznámenie nadviazala séria ďalších spustení projektu na Solane vrátane algoritmickej decentralizovanej pôžičkovej a výpožičnej platformy Solend a decentralizovanej kapitálovo efektívnej burzy derivátov Moët Finance.

Podľa údajov z Cointelegraph Markets Pro sú trhové podmienky pre spoločnosť Solana po istý čas priaznivé.

Skóre VORTECS ™, exkluzívne pre Cointelegraph, je algoritmické porovnanie historických a súčasných trhových podmienok odvodených z kombinácie dátových bodov vrátane sentimentu na trhu, objemu obchodovania, nedávnych pohybov cien a aktivity na Twitteri.

Skóre VORTECS ™ (zelené) vs. cena SOL. Zdroj: Cointelegraph Markets Pro

Ako je zrejmé z vyššie uvedeného grafu, skóre VORTECS ™ pre SOL bolo po väčšinu mája zelené. Dňa 24. mája rýchlo zotavilo nad 67 a 4. júna dosiahlo maximum 80, keď sa jeho cena začala zvyšovať o 30 % v priebehu nasledujúcich troch dní.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Solana (SOL) and Enzyme (MLN) rally while the wider market remains flat (Market Watch). [online]. [cit. 2021-06-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/solana-sol-and-enzyme-mln-rally-while-the-wider-market-remains-flat

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments