-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Prečo jedna z najväčších svetových depozitných bánk vytvára krypto-divíziu?

Prečo jedna z najväčších svetových depozitných bánk vytvára krypto-divíziu?

Vo štvrtok (10. júna) vysvetlil Ronald P. O’Hanley, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ State Street Corporation, jednej z najväčších depozitných bánk na svete, prečo jeho firma vytvára divíziu digitálneho financovania.

State Street, ktorá má 229 rokov a sídlo v Bostone je jednou z najväčších spoločností spravujúcich aktíva na celom svete. Podľa informácií Institutional Investor je považovaná za druhého najväčšieho globálneho uschovávateľa (s úschovou aktív v hodnote 21,35 bilióna dolárov).

Dňa 10. júna CNBC informovala, že State Street vytvára divíziu nazvanú „State Street Digital”. Tá sa „venuje digitálnemu financovaniu, ktoré bude zahŕňať kryptomeny, digitálnu menu centrálnej banky, technológiu blockchainu a tokenizáciu”. Bude „integrovaná s jej vlastnou elektronickou obchodnou platformou. Tú banka plánuje rozvinúť do podoby, ktorá bude podporovať kryptomeny a aj ďalšie triedy aktív”.

Generálny riaditeľ State Street vo svojom vyhlásení uviedol:

„Digitálne aktíva považujeme za jednu z najvýznamnejších síl ovplyvňujúcich naše odvetvie v nasledujúcich piatich rokoch … Digitálne aktíva sa rýchlo integrujú do sveta finančných služieb. Je veľmi dôležité, aby sme mali k dispozícii nástroje, ktoré našim klientom poskytnú riešenia ich tradičných investičných potrieb, ako aj ich zvýšených digitálnych potrieb.”

Správa CNBC hovorí, že „Nadine Chakar, šéfka globálnych trhov na State Street, povedie divíziu a podávať reporty riaditeľovi, Lou Maiurimu”.

BNY Mellon, ktorá je najstaršou bankou v USA a najväčšou depozitnou bankou na svete, oznámila 11. februára „vytvorenie novej jednotky digitálneho majetku pre podniky, ktorá urýchli vývoj riešení a schopností, aby pomohla klientom uspokojiť rastúce a vyvíjajúce sa potreby ohľadom rastu digitálnych aktív vrátane kryptomien”.

Tlačová správa ďalej uvádzala, že „funkčný business tím, ktorý povedie Mike Demissie, vedúci Advanced Solutions v BNY Mellon. V súčasnosti vyvíja prototyp zameraný na klienta, ktorý je navrhnutý tak, aby to bola prvá digitálna úschova a administračná platforma pre viaceré aktíva pre tradičné a digitálne aktíva”.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Why One of the World’s Largest Custodian Banks Is Creating a Crypto Division (Market Watch). [online]. [cit. 2021-06-12]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/06/why-one-of-the-worlds-largest-custodian-banks-is-creating-a-crypto-division/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments