17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Technológie Fashion 2022: Ako sa dizajnéri nechali inšpirovať metavesmírom?

Fashion 2022: Ako sa dizajnéri nechali inšpirovať metavesmírom?

Predstavte si svet, v ktorom je vaša digitálna identita rovnako dôležitá ako vaša skutočná identita. V ktorom potrebujete aktíva a veci pre svoje virtuálne ja, ako sú peniaze (kryptomeny), domov (možno postavený na Minecrafte) a oblečenie.

Keďže stále viac žijeme svoje životy online, módne značky stavujú na myšlienku, že niektorí spotrebitelia sa už pripravujú na uvedenie digitálnych kolekcií oblečenia.

Móda v roku 2022 

V roku 2022 sa nebudú najhorúcejšie trendy predstavovať fyzicky na móle, tak ako je to zvykom. To platí aj pre najočakávanejšie predstavenia. Namiesto toho sa módna prehliadka uskutoční v online svete. 

„Metaverse by som opísala ako virtuálny priestor, ktorý sa neobmedzuje na jedno sociálne alebo herné prostredie. Ide o virtuálny svet, v ktorom môžete napríklad nosiť rovnaké digitálne oblečenie vo všetkých priestoroch. Ešte to tam nie je, ale základy sa už položili,” hovorí Kristína Dimitrová, konzultantka značky a zakladateľka módnej a technologickej platformy Interlaced.

Veľká časť základov pre módny vpád do metavesmíru sa položila v roku 2021. V máji spoločnosť Gucci Garden spustila Roblox. Ide o značkový virtuálny priestor, v ktorom sa dá vyskúšať a nakúpiť digitálne oblečenie tejto značky z limitovanej edície.

V septembri sa Balenciaga stala prvou luxusnou značkou, ktorá uzavrela partnerstvo s videohrou Fortnite. Zároveň vydala tento fyzický tovar, ktorý sa zhoduje s digitálnym.

Jedným z najočakávanejších spustení plánovaných na rok 2022 je Microsoft Mesh. Ten posunie stretnutia Teams na novú úroveň tým, že používateľom s náhlavnými súpravami VR umožní objaviť sa vo virtuálnych svetoch a interagovať s virtuálnymi objektmi.

Pre módu by to mohlo znamenať organizovanie digitálnych predvádzacích mól, kde sa hostia cítia, akoby tam boli. Okrem toho by to mohlo znamenať ponúkanie osobných nákupov. Počas nich sa ľudia môžu na diaľku stretnúť so stylistom, aby im ukázal najnovšie digitálne kolekcie.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. Fashion 2022: How are designers getting to grips with the metaverse? [online]. [cit. 2021-12-10]. Dostupné na: https://www.euronews.com/culture/2021/12/02/fashion-2022-how-are-designers-getting-to-grips-with-the-metaverse

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments