27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Komodity NVIDIA: Obmedzovač ťažby kryptomien tejto spoločnosti sa jednoducho nedá hacknúť

NVIDIA: Obmedzovač ťažby kryptomien tejto spoločnosti sa jednoducho nedá hacknúť

Podľa vyjadrenia spoločnosti NVIDIA sa jej softvérový obmedzovač nedá nijako hacknúť. Takisto ho nie je akokoľvek možné odstrániť. Čo sa za tým skrýva?

Nehacknuteľný softvér

Americká nadnárodná technologická spoločnosť NVIDIA sa nedávno vyjadrila vo veci jej softvérového ovládača. Prostredníctvom neho obmedzí efektivitu ťažby kryptomien na svojich grafických kartách zhruba o 50%. Zástupca tejto spoločnosti uviedol, že tomuto riešeniu sa nijako nedá vyhnúť. Toto mohlo otvoriť dvere práve hackerom na to, aby sa pokúsili vrátiť grafickým kartám GeForce RTX 3030 ich úplný ťažobný potenciál na ETH.

Slová zástupcu spoločnosti NVIDIA pre zahraničný portál PC Gamer jasne hovoria: „Softvér nie je možné hacknúť tak, aby bol obmedzovač odstránený.” Ďalej dodal: „Spoločnosť neobmedzuje výkon už predaných GPU.” GeForce RTX 3060 teda bude zatiaľ jedinou grafickou kartou s takýmto obmedzovačom.

Bude toto riešenie efektívne?

Zatiaľ to nie je jasné. Nie je totiž zrejmé, do akej miery bude riešenie obmedzovania ťažby kryptomien efektívne na zaistenie situácie, že hráči dostanú viac grafických kariet, práve vtedy, keď sa uvedú na trh. Tak sa udeje už čoskoro, 25. februára. V tento deň sa budú grafické karty predávať za 329 $. Mnohí tvrdia, že toto riešenie nebude najšťastnejším. Kameňom úrazu je to, že sa na ťažbu kryptomien budú naďalej kupovať vyššie a výkonnejšie rady Ampere grafických kariet.

V čom sú GeForce RTX také výnimočné?

Ich výnimočnosť spočíva v špičkových technológiách, ktorými sú napr. ray-tracing, teda sledovanie lúčov v reálnom čase, technológia DLSS AI akcelerovaného upscalingu, vykresľovanie Reflex so superrýchlou odozvou a ďalšie. Tieto technológie sa vyznačujú najmä tým, že sú šité pre hráčov a tvorcov digitálneho obsahu presne na mieru.

Zdroj:

PC.SK, 2021. Obmedzovač ťažby kryptomien spoločnosti NVIDIA nie je možné hacknúť. [cit. 2021-02-24]. [online]. Dostupné na: https://pc.zoznam.sk/novinka/obmedzovac-tazby-kryptomien-spolocnosti-nvidia-nie-je-mozne-hacknut

Ivana Kubincová
Ahoj, moje meno je Ivana a medzi moje záľuby patrí písanie a jazyková korektúra článkov o kryptomenách, čomu sa aktívne venujem od roku 2019. Okrem toho sú pre mňa jazyky tiež tým, čo ma napĺňa. Momentálne študujem na Univerzite Komenského odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde sa bližšie venujem germanistike, nederlandistike a škandinavistike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments