-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Komodity Nielen Kanada: Latinská Amerika sa konečne dočkala prvého Bitcoin ETH

Nielen Kanada: Latinská Amerika sa konečne dočkala prvého Bitcoin ETH

Po úvode tohto roka, keď tri Bitcoin ETH získali povolenie v Kanade, sa toho na americkom kontinente dočkala ďalšia krajina. Bitcoin ETH získala spoločnosť QR Capital pôsobiaca v Latinskej Amerike.

Za zmienku určite stojí tweet tejto brazílskej spoločnosti: „POZOR: CVM (brazílska komisia pre cenné papiere) práve schválila prvé bitcoinové ETF v Latinskej Amerike, QBTC11.”

Tá ďalej pokračovala: „ETF spoločnosti QR Asset Management, manažéra QR Capital Group, bude uvedené na burze B3. Tá sa stane druhou burzou na svete, ktorá prináša 100% ETF na Bitcoin.”

Čo sú ETF?

ETF, resp. exchange-traded funds, sú zvláštne typy cenných papierov resp. akcii sledujúcich cenu nejakého koša aktív napr. index S&P500 alebo jedného typu aktív. Bitcoin ETF teda sledujú trhovú cenu Bitcoinu. Sú obchodované na tradičných burzách a umožňujú inštitúciám získať voči Bitcoinu akvizíciu bez toho, aby museli toto aktívum skutočne držať. Inak povedané, nemusia riešiť bezpečnú úschovu privátnych kľúčov a ani komplikovanejší spôsob ich vedenia v účtovníctve.

Brazílska firma ďalej dodáva: „Vďaka tomuto povoleniu získajú investori ešte väčšiu právnu istotu, že môžu bitcoiny pridať do svojich portfólií čo najprofesionálnejším možným spôsobom. A čo je dôležité, QBTC11 posúva Brazíliu do epicentra najmodernejšej finančnej regulácie.”

Ako sa to bude vyvíjať?

Kryptoindex CME CF Bitcoin Reference Rate bude mať za úlohu sledovať hodnotu brazílskeho Bitcoin ETF. Ten prevádzkuje americká burza CME Group. Je to ten istý zdroj, ktorý sa používa pri troch už existujúcich Bitcoin ETF v Kanade.

Zaujímavou informáciou je určite aj pohľad samotnej spoločnosti QR Capital. Tá sa domnieva, že schválenie Bitcoin ETF v Brazílii urýchli proces schválenia ETF v Spojených štátoch. Tam má aktuálne čakať 5 ďalších žiadostí na posúdenie Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC). Myslíme si to z dôvodu, že SEC je pridruženým členom medzinárodnej organizácie komisií pre cenné papiere,” dodáva spoločnosť.

Zdroj:

KRYPTONOVINKY, 2021. Po Kanade sa dočkala prvého Bitcoin ETF aj Latinská Amerika. [online]. [cit. 2021-03-15]. Dostupné na: https://www.kryptonovinky.sk/po-kanade-sa-dockala-prveho-bitcoin-etf-aj-latinska-amerika/

Ivana Kubincová
Ahoj, moje meno je Ivana a medzi moje záľuby patrí písanie a jazyková korektúra článkov o kryptomenách, čomu sa aktívne venujem od roku 2019. Okrem toho sú pre mňa jazyky tiež tým, čo ma napĺňa. Momentálne študujem na Univerzite Komenského odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde sa bližšie venujem germanistike, nederlandistike a škandinavistike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments