-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Technológie Najväčšie technologické vydania tento týždeň: Nová Tesla Plaid a Apple WWDC 2021

Najväčšie technologické vydania tento týždeň: Nová Tesla Plaid a Apple WWDC 2021

Minulý týždeň bol vďaka každoročnej technologickej konferencii pre nové technológie rušný. Rozruch spôsobili najmä nedávny softvér od firmy Apple a nový model S Plaid od spoločnosti Tesla.

Čítajte ďalej a získajte informácie o nových technológiách.

Elon Musk odhaľuje Tesla Model S Plaid

Pôvodná verzia Tesla Model S nebola nijako odfláknutá. Napriek tomu ju aktualizovaná verzia elektrického modelu, ktorú vo štvrtok predstavil zakladateľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, prekonala po každej stránke.

Spoločnosť Tesla tvrdí: „Model S Plaid, pomenovaný podľa kultovej sci-fi paródie Spaceballs z roku 1987, je najrýchlejším produkčným vozidlom, aké sa kedy vyrobilo.” 

„Má maximálnu rýchlosť 321 km/h (200 míľ za hodinu) a dokáže získať rýchlosť 100 km/h za menej ako dve sekundy,” dodáva spoločnosť.

„Musíme ukázať, že elektromobil je najlepšie auto,” uviedol Musk.

„Automobily s udržateľnou energiou môžu byť najrýchlejšími automobilmi, môžu byť najbezpečnejšími automobilmi a môžu byť automobilmi, ktoré vo všetkých ohľadoch mnohým vytrú zrak,” dodal.

Má to ale háčik: inzerovaná najvyššia rýchlosť sa nedosiahne bez špeciálnych kolies a pneumatík, ktoré ešte nie sú k dispozícii.

Zatiaľ čo sa zovňajšok vozidla oproti predchádzajúcim modelom do veľkej miery nemení, Musk predviedol nový zábavný systém Model S Plaid so zabudovaným 17-palcovým (43 cm) monitorom s dotykovou obrazovkou.

Apple na WWDC 2021 predvádza nový softvér

Celosvetová konferencia vývojárov spoločnosti Apple 2021 sa tento týždeň začala prakticky druhý rok po sebe.

Zlatým klincom programu boli nové funkcie ochrany osobných údajov prepracované do novo-oznámeného systému iOS 15, iPad OS 15 a MacOS Monterey.

„Aktualizácia aplikácie Mail zablokuje sledovacie pixely,” uviedol technologický gigant. Hlasový asistent Siri čoskoro prejde na spracovanie reči v zariadení namiesto odosielania hlasových príkazov na servery spoločnosti Apple, ako to robí momentálne.

V roku 2019 denník The Guardian odhalil, že dodávatelia spoločnosti Apple pravidelne počúvali súkromné momenty zaznamenané Siri. Medzi ne patrili: obchod s drogami, dôverné lekárske informácie a dokonca aj sexuálne zvuky.

Oznámenia od spoločnosti Apple tiež naznačovali plány pre Augmented Reality

Nová verzia aplikácie Mapy v systéme iOS 15 obsahuje podrobné pokyny pre chodcov s podporou AR. Mobilný operačný systém bude zatiaľ schopný čítať aj text alebo čísla zachytené na fotografiách.

Nová technológia 3D modelovania pre vývojárov spoločnosti Apple s názvom Object Capture umožňuje fotoaparátu vytvoriť 3D vykreslenie objektu pomocou niekoľkých fotografií. 

Spoločnosť Apple tiež chce, aby vaše interakcie na zariadeniach pôsobili realistickejšie. Spatial Audio prichádza na volania Facetime a Apple Airpods. Spoločnosť tvrdí, že chce, aby videohovory vyzerali prirodzenejšie a nová technológia umožňuje väčší rozdiel v smerovaní zvuku.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. Tesla Plaid and Apple WWDC 2021: The biggest tech releases this week. [online]. [cit. 2021-06-14]. Dostupné na: https://www.euronews.com/next/2021/06/13/tesla-plaid-and-apple-wwdc-2021-the-biggest-tech-releases-this-week

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments