13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Najväčšia juhokórejská banka sa stáva členom rady guvernérov Hedery

Najväčšia juhokórejská banka sa stáva členom rady guvernérov Hedery

Shinhan Bank, najväčšia finančná inštitúcia v Južnej Kórei z hľadiska celkových aktív, sa pripojila k Rade pre správu a dohľad nad sieťou Hedera.

V stredu 14. apríla oznámil Shinhan, že sa stal posledným členom rady guvernérov Hedery. Tá rozšírila svoje úsilie v oblasti „digitálnej transformácie”

Hedera označuje svoj hashgraph ako podnikovú blockchainovú platformu schopnú spracovať tisíce transakcií za sekundu.

Zástupcovia spoločnosti Shinhan zdôraznili rastúci dopyt klientov po zvýšenej efektívnosti a bezpečnosti vo finančných službách a uviedli:

„Blockchain spoločnosti Hedera je zvlášť vhodný na uspokojenie potrieb široko využívanej fintech služby, ktorá musí byť rýchla, spravodlivá, bezpečná a musí umožňovať kontroly a viditeľnosť vyžadovanú poskytovateľmi služieb.”

Banka teraz začne integrovať Hederu do svojich systémov s cieľom „zvýšiť efektivitu svojich interných procesov”.

Shinhan, ktorá sa od augusta 2020 umiestnila na 61. mieste v najväčšej banke na svete s aktívami vo výške 478,5 miliárd USD, nie je cudzia ani blockchainu. Od roku 2017 vybudovala na Hyperledger Fabric rôzne služby, vrátane pôžičiek na poistné zmluvy, úrokových swapov a dôchodkových fondov.

V marci oznámila banka Shinhan vyvinutie pilotnej platformy založenej na blockchaine. Platforma slúži na testovanie digitálnej meny centrálnej banky alebo CBDC v spolupráci s krídlom IT služieb spoločnosti LG Corporation. 

Cieľom platformy je umožniť miestnym bankám pôsobiť ako sprostredkovatelia pre CBDC.

Hedera v posledných mesiacoch rozšírila svoj globálny dosah. 

V marci sa k jej riadiacej rade pripojil francúzsky gigant v oblasti služieb Électricité de France, vo februári sa jej prvým africkým prevádzkovateľom uzlov stala Standard Bank Group a do rady sa po dokončení mikroplatieb pripojil popredný poskytovateľ debetnej infraštruktúry v Austrálii, spoločnosť Eftpos. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. South Korea’s largest bank joins Hedera Governing Council. [online]. [cit. 2021-04-14]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/south-korea-s-largest-bank-joins-hedera-governing-council

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments