Najväčšia juhokórejská banka sa stáva členom rady guvernérov Hedery

0
112

Shinhan Bank, najväčšia finančná inštitúcia v Južnej Kórei z hľadiska celkových aktív, sa pripojila k Rade pre správu a dohľad nad sieťou Hedera.

V stredu 14. apríla oznámil Shinhan, že sa stal posledným členom rady guvernérov Hedery. Tá rozšírila svoje úsilie v oblasti „digitálnej transformácie“

Hedera označuje svoj hashgraph ako podnikovú blockchainovú platformu schopnú spracovať tisíce transakcií za sekundu.

Zástupcovia spoločnosti Shinhan zdôraznili rastúci dopyt klientov po zvýšenej efektívnosti a bezpečnosti vo finančných službách a uviedli:

„Blockchain spoločnosti Hedera je zvlášť vhodný na uspokojenie potrieb široko využívanej fintech služby, ktorá musí byť rýchla, spravodlivá, bezpečná a musí umožňovať kontroly a viditeľnosť vyžadovanú poskytovateľmi služieb.“

Banka teraz začne integrovať Hederu do svojich systémov s cieľom „zvýšiť efektivitu svojich interných procesov“.

Shinhan, ktorá sa od augusta 2020 umiestnila na 61. mieste v najväčšej banke na svete s aktívami vo výške 478,5 miliárd USD, nie je cudzia ani blockchainu. Od roku 2017 vybudovala na Hyperledger Fabric rôzne služby, vrátane pôžičiek na poistné zmluvy, úrokových swapov a dôchodkových fondov.

V marci oznámila banka Shinhan vyvinutie pilotnej platformy založenej na blockchaine. Platforma slúži na testovanie digitálnej meny centrálnej banky alebo CBDC v spolupráci s krídlom IT služieb spoločnosti LG Corporation. 

Cieľom platformy je umožniť miestnym bankám pôsobiť ako sprostredkovatelia pre CBDC.

Hedera v posledných mesiacoch rozšírila svoj globálny dosah. 

V marci sa k jej riadiacej rade pripojil francúzsky gigant v oblasti služieb Électricité de France, vo februári sa jej prvým africkým prevádzkovateľom uzlov stala Standard Bank Group a do rady sa po dokončení mikroplatieb pripojil popredný poskytovateľ debetnej infraštruktúry v Austrálii, spoločnosť Eftpos. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. South Korea’s largest bank joins Hedera Governing Council. [online]. [cit. 2021-04-14]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/south-korea-s-largest-bank-joins-hedera-governing-council

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here