-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Ministerstvo financií USA varuje pred „výbuchom" počítačovej kriminality

Ministerstvo financií USA varuje pred „výbuchom” počítačovej kriminality

Americká ministerka financií, Janet Yellen, varovala pred „výbuchom rizika” zločincov využívajúcich digitálne technológie. Pandémia Covid-19 tento problém ešte zhoršila, pretože presunula viac kriminality online. Uviedla však, že nové finančné technológie by mohli pomôcť v boji proti zločinu. 

Táto bývalá predsedníčka Federálnej rezervnej banky varovala pred zneužitím kryptomien a iných virtuálnych aktív. 

„Vidím prísľub týchto nových technológií, ale vidím aj realitu: kryptomeny sa používali na pranie ziskov online obchodníkov s drogami; boli nástrojom na financovanie terorizmu.” 

Vo svojom prejave Yellen uvádza: „Žijeme uprostred výbuchu rizika spojeného s podvodmi, praním špinavých peňazí, financovaním terorizmu a ochranou údajov. Pretože pandémia presunula viac života online, došlo aj k presunu zločinu. Sme svedkami ďalších a sofistikovanejších kybernetických útokov.” Ďalej prisľubuje, že zmodernizuje prístup štátnej pokladnice k riešeniu finančných trestných činov. 

„Potrebujeme zodpovedné a spravodlivé inovácie; nástroje, ktoré môžu pomôcť priniesť výhody finančného systému a moderného IT ďalším ľuďom,” dodala.

Zdroj:

BBC, 2021. US Treasury: Yellen warns of ‘explosion’ of cybercrime risk. [cit. 2021-02-11]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56021100

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments