23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Južná Kórea: Daň od roku 2022 pre držiteľov kryptomien so zahraničnými účtami

Južná Kórea: Daň od roku 2022 pre držiteľov kryptomien so zahraničnými účtami

Juhokórejské úrady ohlásili nový systém daní z kryptomien zameraný na zámorské držby digitálnych aktív.

Podľa národnej daňovej služby v krajine môžu byť od roku 2022 obyvatelia so zahraničnými účtami kryptomeny nútení hlásiť zostatky presahujúce 447 900 USD (500 miliónov wonov) štátu.

Nový zákon nadobúda účinnosť 1. januára 2022, hoci sa priznanie daní začne v júni 2023. Za neoznámenie krypto-holdingu sa ukladá pokuta vo výške 10 – 20 % z nenahlásenej sumy.

Orgány môžu navyše začať trestné konanie, ak nedosiahnutá suma presiahne 4,47 milióna USD (5 miliárd wonov).

Nové daňové zákony v Kórei fungujú celé mesiace aj napriek protestom krypto-komunity v krajine. Počiatočný plán na zdanenie kryptomien bol vypracovaný začiatkom tohto roka.

Vláda okrem toho nedávno oznámila, že od budúceho roka budú na nepredajné prevody vlastníctva kryptomien zákonné sadzby dane z darovania a dedičstva až do výšky 50 %.

Podľa tamojšieho ministra financií, Hong Nam-ki, nemožno kryptomeny klasifikovať ako menu, pretože priťahujú zisk.

„Keď sa z transakcií s virtuálnymi aktívami generujú kapitálové zisky, nemôžeme pomôcť zavedením dane na podporu daňovej rovnosti,” uviedol Hong.

Vďaka novým zmenám sa zisky z kryptomeny dnes zaraďujú pod rôzne príjmy.

Nové juhokórejské regulácie krypto-daní prichádzajú dokonca v čase, keď sa ďalšie jurisdikcie snažia objasniť svoju pozíciu v oblasti digitálnych aktív. Napríklad v Číne vláda ohlásila represie voči kryptomenám s odvolaním sa na hrozbu pre finančnú stabilitu.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. South Korea introduces overseas crypto tax from 2022. [online]. [cit. 2021-06-05]. Dostupné na: https://finbold.com/south-korea-introduces-overseas-crypto-tax-from-2022/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments