21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta IOHK spolupracuje s etiópskou vládou na identifikácii študentov na blockchaine Cardano

IOHK spolupracuje s etiópskou vládou na identifikácii študentov na blockchaine Cardano

IOHK, spoločnosť zaoberajúca sa výskumom a vývojom blockchainu stojaca za blockchainom Cardano, dnes oznámila partnerstvo s etiópskou vládou. Cieľom je implementovať národný blockchainový systém ako identifikáciu študentov a učiteľov a výsledkov pri ich digitálnom overovaní. Okrem toho je zámerom aj sledovanie výkonu školy na diaľku a zvyšovanie kvality vzdelávania či zamestnanosti na celoštátnej úrovni.

Riešenie identity Atala PRISM od spoločnosti IOHK umožní úradom vytvárať záznamy o vzdelávacom výkone, ktoré budú odolné proti neoprávnenej manipulácii na 3 500 školách, pri 5 miliónoch študentov a 750 000 učiteľoch. Záznamy budú schopné určiť miesto a príčiny nedostatočného vzdelania a efektívne alokujú vzdelávacie zdroje.

Cieľom je poskytnúť všetkým študentom digitálne kvalifikácie overené blockchainom. To bude mať za následok zníženie falošných univerzitných a pracovných žiadostí a zvýšenie sociálnej mobility. Zamestnávateľom tak bude umožnené overiť si známky všetkých uchádzačov bez agentúr či iných tretích strán. 

Vláda tiež poskytne tablety všetkým učiteľom a študentom tablety. K dispozícii bude aj špecializovaná internetová sieť, ktorá poskytuje všetkým študentom okamžitý prístup k ich akademickým záznamom, čím otvára možnosti vysokoškolského vzdelávania a zamestnania sa pre 80 % obyvateľov Etiópie žijúcich vo vidieckych oblastiach.

ID študentov budú spárované s údajmi z Learning Management Systems a využité algoritmami strojového učenia na podporu prispôsobenej výučby, dynamického učebného plánu a zásad financovania založeného na údajoch. 

Blockchain môže overovať osobné údaje bez inštitúcií tretích strán, pomáha chrániť súkromie údajov a poskytuje vzdialenému vidieckemu obyvateľstvu ľahký prístup k vzdelávaniu, zamestnaniu a ďalším finančným alebo sociálnym službám na jednom mieste.

Zdroj:

CRYPTONINJAS, 2021. IOHK partners with Ethiopian government for student IDs on Cardano blockchain. [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné na: https://www.cryptoninjas.net/2021/04/27/iohk-partners-with-ethiopian-government-for-student-ids-on-cardano-blockchain/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments