17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Technológie Ako zmierni aplikácia E-HCert založená na VeChain Covid-19 na Cypre?

Ako zmierni aplikácia E-HCert založená na VeChain Covid-19 na Cypre?

Riešenie založené na VeChain pomôže ľuďom na Cypre v boji proti Covid-19. Chris Pana, konzultant pre digitálnu transformáciu v Cyperskej stredomorskej nemocnici, oznámil spustenie novej aplikácie E-HCert.

Aplikácia, ktorá bola vytvorená ako súčasť partnerstva so spoločnosťou i-Dante špecializovanou na farmaceutické a zdravotnícke riešenia, bude fungovať ako „elektronický test”, ktorý umožní používateľovi overiť laboratórne výsledky, ktoré potvrdzujú, že je bez obsahu Covid-19.

Informácie zhromaždené aplikáciou zaručuje blockchain VeChainThor. Prenášajú sa z a do stredomorskej nemocnice na Cypre. Preto bola aplikácia E-HCert implementovaná ako digitálny test. 

Konzultant uviedol:

„S hrdosťou oznamujem, že nová aplikácia E-HCert ožíva v stredomorskej nemocnici na Cypre. Za posledné dva týždne absolvovalo laboratórne testy a výsledky Covid-19 v aplikácii viac ako 500 ľudí.”

Údaje nadácie VeChain naznačujú, že v nemocnici bolo zaočkovaných 100 ľudí. Aplikácia E-HCert bude ukladať svoje informácie na platforme VeChain. Tu zostane kedykoľvek prístupný všetkým používateľom. 

Nadácia VeChain dodala:

„Prvých 100 záznamov o očkovaní COVID-19 pre zdravotnícky personál v Stredomorskej nemocnici na Cypre je teraz bezpečne uložených vo verejnom blockchaine VeChain. Vďaka tejto technológii sú vládam a jednotlivcom zaistené kvality a platnosti výsledkov.”

V rozhovore pre portál InBusiness News Ecosystem Manager vo VeChain označil Dimitris Neocleous aplikáciu E-HCert za jedno z prvých riešení na svete, ktoré využíva verejný blockchain na boj proti Covid-19. 

Aplikácia navyše vyhovuje všeobecnému nariadeniu o ochrane údajov (GDPR).

Podľa InBusiness ide o 4. riešenie spoločnosti VeChain a i-Dante vo fáze nasadenia. E-HCert bol vyvinutý za menej ako rok s pomocou špecializovaného personálu inžinierov.

V čase písania tohto článku sa OVP obchoduje za 0,19 USD s 3,5 stratami v dennom grafe. V týždennom grafe sú korekcie na úrovni 23,4 %, dôležité zisky sú v 30-dňovom grafe so ziskom 119,3 %.

Zdroj:

NEWSBTC, 2021. How The VeChain Based E-HCert App Will Mitigate Covid-19 In Cyprus. [online]. [cit. 2021-04-30]. Dostupné na: https://www.newsbtc.com/news/vechain-based-ehcert-app-mitigate-covid-19/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments