17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Holandský úradník nazýva Bitcoin zlými peniazmi a žiada o jeho úplný zákaz

Holandský úradník nazýva Bitcoin zlými peniazmi a žiada o jeho úplný zákaz

Zatiaľ čo Salvádor prijíma Bitcoin ako zákonné platidlo, istý holandský úradník vyzval na urgentný všeobecný zákaz kryptomeny.

Pieter Hasekamp, ​​riaditeľ Holandského úradu pre ekonomickú analýzu na ministerstve hospodárstva a klimatickej politiky, napísal štúdiu s názvom „Holandsko musí zakázať Bitcoin”.

V súlade s názvom štúdie uvádza Hasekamp široký zoznam dôvodov, prečo musí holandská vláda presadiť okamžitý úplný zákaz ťažby, obchodovania a držby Bitcoinu (BTC). 

Podľa predstaviteľa by to mohlo spôsobiť pokles ceny, pretože Bitcoin „nemá vlastnú skutočnú hodnotu”.

Exekutíva argumentuje tým, že akákoľvek kryptomena nie je schopná plniť hociktorú z troch funkcií peňazí, a to účtovnej jednotky, platobných prostriedkov a uchovávania hodnoty. 

Citoval tiež ďalšie bežné anti-bitcoinové argumenty, ako sú obavy o bezpečnosť či riziká podvodu. Zároveň tvrdil, že kryptomena je užitočný nástroj pre kriminálnych aktérov.

Hasekamp uviedol: „Holandsko v posledných rokoch zaostáva za krajinami, ktoré prešli na potlačenie kryptomeny.” 

„Holandské regulačné orgány sa pokúsili sprísniť dohľad nad obchodnými platformami, ale bez veľkého úspechu. Ústredný plánovací úrad poukázal na riziká krypto-obchodovania v roku 2018. Dospel ale k záveru, že prísnejšia regulácia ešte nie je potrebná,” napísal úradník.

Hasekamp vo svojej štúdii venoval osobitnú pozornosť Greshamovmu zákonu. Ide o menový princíp, ktorý hovorí, že nadhodnotená mena alebo „zlé peniaze” majú tendenciu vytlačiť z obehu legálne podhodnotenú menu alebo „dobré peniaze”. 

Hasekamp nazval Bitcoin „zlými peniazmi” a konštatoval:

„Kryptomeny demonštrujú všetky charakteristické znaky„ zlých peňazí”: nejasný pôvod, neisté ocenenie a pochybné obchodné praktiky. Kryptomeny sa nepoužívajú pri bežných platobných transakciách. Zlé peniaze zmiznú z obehu, keď ich nikto nebude chcieť akceptovať.”

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Dutch official calls for complete ban on Bitcoin. [online]. [cit. 2021-06-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/dutch-official-calls-for-complete-ban-on-bitcoin

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments