13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Ekonomika Fed vydá dokument o výhodách a rizikách CBDC, vyzýva verejnosť, aby sa...

Fed vydá dokument o výhodách a rizikách CBDC, vyzýva verejnosť, aby sa vyjadrila

Predseda Federálneho rezervného systému, Jerome Powell, uviedol, že vládny orgán napreduje vo výskume implementácie digitálnej meny centrálnej banky.

V dnešnom oznámení Fedu Powell uviedol, že Federálna rezervná rada vydá niekedy v lete dokument. V ńom vyzve americkú verejnosť, aby sa vyjadrila „k otázkam súvisiacim s platbami, finančným začlenením, ochranou údajov a bezpečnosťou informácií”

Aj keď predseda Fedu uviedol, že kryptomena nie je vhodný spôsob na uskutočňovanie platieb vzhľadom na jej volatilitu, bol zdanlivo otvorenejší voči stablecoinom a digitálnej mene centrálnej banky (CBDC).

„CBDC by mohol slúžiť ako doplnok a nie ako náhrada hotovosti,” uviedol Powell.

Podľa Powella by návrh CBDC v USA vyžadoval vstupy od verejnosti a volených predstaviteľov, pretože to vyvoláva „dôležitú menovú politiku, finančnú stabilitu, ochranu spotrebiteľa, právne aspekty a aspekty ochrany súkromia”

Dodal:

„Bez ohľadu na záver, ku ktorému nakoniec dospejeme, očakávame, že budeme hrať vedúcu úlohu pri vývoji medzinárodných štandardov pre CBDC a aktívne sa zapojíme do činnosti centrálnych bánk v iných jurisdikciách, ako aj regulačných orgánov a orgánov dohľadu v USA počas celého tohto procesu.”

Powell vo veľkej miere hovoril o možných dôsledkoch vydania CBDC Spojenými štátmi. Vo februári naznačil, že pred zavedením digitálneho dolára bude Fed „interagovať s verejnosťou”. Nevylúčil však, že sa projekt najskôr dostane k zákonodarcom.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Fed will issue discussion paper on benefits and risks of CBDC, says Jerome Powell. [online]. [cit. 2021-05-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/fed-will-issue-discussion-paper-on-benefits-and-risks-of-cbdc-says-jerome-powell

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments